Daugavpils vicemērs norāda uz riskiem skolēnu dziesmusvētkos un mudina labāk sagatavoties uz nākamo gadu
Foto: LETA

Pašreizējā Covid-19 izplatības situācijā rīkot grandiozus skolēnu deju un dziesmu svētkus ir riskanti, otrdien žurnālistiem sacīja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (Latgales partija).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dukšinskis atzīmēja, ka Covid-19 izplatības līmenis nesamazinās, potēšana neiet tik strauji un pedagogi varētu būt pakļauti lielākam riskam. "Mums jāsagatavojas, lai mācību gadu varētu sākt, nevis parādīt, ka esam tauta, kas dzied un dejo, kaut arī tas ir svarīgi," uzskata Dukšinkis.

Viņš uzskata, ka situācijā, kad pandēmija turpinās, lielus masu pasākumus organizēt nevajadzētu. Pašlaik gan par tādiem nerunā arī svētku rīkotāji, solot svētkus aizvadīt mazākos pasākumos pašvaldību līmenī.

"Situācija nav ordināra. Mēs budžetā līdzekļus pagaidām neesam ieplānojuši, jo nezinām, kādā formātā pasākums notiks. Mēs gaidām valdības lēmumus, lai lemtu tālāk," sacīja vicemērs. "Ja mēs neveram vaļā daudzas citas iestādes, nelielus pasākumus, tad grandiozus dziesmu svētkus ir diezgan riskanti rīkot," pārliecināts ir politiķis.

Viņš pieļāva, ka reģionu līmenī pasākumus, iespējams, varētu organizēt.

Kā ziņots, valdība lēmumu par XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku formātu pieņems maija beigās.

Ministru kabinets iepriekš uzklausīja izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) sniegto informāciju par XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Neskatoties uz Šuplinskas kolēģiem skaidroto, ka šogad minētie svētki nenotiks tradicionālā formātā, atsevišķi valdības pārstāvji tomēr aicināja skaidrāk pateikt, ka šovasar gaidāmie svētki nebūs jauniešu dziesmu un deju svētki.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) aicināja pielikt punktu spekulācijām, ka šogad varētu notikt XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, bet šim pasākumam būtu jāizdomā alternatīvs nosaukums.

Arī finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) pievienojās premjera paustajam. "Viena lieta ir jānorunā - tie nav dziesmu svētki. [.] Mums šim notikumam ir jāizdomā cits nosaukums," pauda Reirs, piebilstot, ka likums paredz dziesmu svētku norisi Mežaparka estrādē, lai gan ir skaidrs, ka tie šajā vietā nenorisināsies.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) norādīja, ka, tagad paziņojot par svētku norisi, varētu tikt dots nepārdomāts signāls, ņemot vērā, ka cilvēku izpratnē šie svētki notiek Mežaparka estrādē, Daugavas stadionā un notiek svētku gājiens.

Tāpēc ārlietu ministrs rosināja valdībai vienoties, ka jaunatnes dziesmu un deju svētki to tradicionālā formātā nenotiks. Vienlaikus viņš aicināja pieņemt lēmumu, ka šo svētku organizācijā iesaistītie un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) līdz šā gada 27. maijam iesniedz valdībā priekšlikumu, kā šie svētki tiks nodrošināti epidemioloģiski drošā veidā un vai epidemioloģiskā situācija vispār atļaus šos svētkus rīkot. "Varbūt pat būs jālemj par pirmajiem pandēmijas dziesmu svētkiem," ironiski piebilda Rinkēvičs.

Ārlietu ministra priekšlikumam pievienojās kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), kura ieskatā līdz 27. maijam tiks "paturēta kāja durvīs" un, neskatoties uz gaidāmo svētku netradicionālo formātu, tomēr tiktu saglabāta Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku numerācija. Puntulis arī piebilda, ka patlaban būtu riskanti nenosaukt tos par dziesmu svētkiem, tādējādi noņemot šo svētku būtību.

Arī Šuplinska atbalstīja Rinkēviča priekšlikumu un atkārtoti uzsvēra, ka jauniešu dziesmu un deju svētki nenotiks tradicionālā formā.

Noslēdzot diskusijas, valdība vienojās, ka ministri par XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku formātu lems 27. maijā pēc tam, kad tiks izvērtēts IZM ziņojums un epidemioloģiskā situācija.

Tags

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form