Latvijas valsts simtās jubilejas kultūras programma tiks atklāta ar multimediālo izrādi "Gaismas raksti" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Viens no uzveduma komponistiem ir Mārtiņš Viļums, kurš savā radošajā procesā balstījies uz ezotērisko un mistisko sapratni par latviešu dainām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šis projekts rosināja ļoti lielus iekšējos radošos procesus un man bija ļoti interesanti sevī izveidot iekšējo alķīmiju, lai tiešām izaugtu Garās pupas stāsts. Šeit ir saskare arī ar to, kas ir cilvēks, par mūsu eksistences sapratni, par to, kas mēs esam un par ko kļūsim. Un varbūt tas ir jautājums par atgriešanos, kā tas viss atgriežas? Vai tas atgriežas jaunās paaudzēs, vai tas atgriežas kādā attīrītā veidā, vai tas atdzimst ar kaut ko jaunu," stāsta Mārtiņš Viļums.

"Man ļoti palīdzēja radošajā procesā savu mūziku veidot, iekšējā balstīšanās uz šādām ezotēriskām, varbūt mistiskām sapratnēm par latvju dainām."

"Viss pamatslogs tiek veidots uz kora mūzikas faktūrām, vēl tiek integrēta elektronika, kas veido vēl papildu dimensiju. Tā alķīmiskā izkausēšana, tā spēja pārvarēt matēriju un uzkāpt debesīs ir izveidojusi jaunu, savdabīgu krāsu gammu," saka komponists.

Jau ziņots, ka "Gaismas rakstu" izrādes notiks 2018. gada 18., 19., 20. un 21. janvārī. "Gaismas raksti" būs laikmetīgs stāsts par mūsu valsti, kuru mūzikā, dejā un gaismu spēlēs izstāstīs Latvijas Radio koris, Jānis Šipkēvics (balss, sintezatori, elektronika); Miķelis Putniņš (ģitāra, elektronika); Asnate Rancāne (vijole); Guntars Prānis (ratalira); Ieva Nīmane (pūšaminstrumenti); Anda Eglīte (kokle); kā arī aktieri un dejotāji. Projekta idejas autors un izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Kaspars Putniņš, organizatori – VSIA "Latvijas koncerti" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju.

Uzveduma režisors ir Viesturs Meikšāns. Tekstus rakstījis Ilmārs Šlāpins. Scenogrāfiju veido Voldemārs Johansons, kurš Latvijas Nacionālās biblotēkas pirmo stāvu paredzējis noformēt ar kinētiski pārvietojamiem objektiem dažādos telpas punktos. Audiovizuālā instalācija radīs meditatīvu atmosfēru. Vides veidošanā tiks izmantoti arī gaismas stari, attēlu projekcijas un aktieru kustība.
Skatītāji izrādes laikā varēs brīvi izvēlēties individuālu skatupunktu – publika pārvietosies telpā, neizmantojot sēdvietas. Savukārt personām ar īpašām vajadzībām sēdvietas tiks nodrošinātas.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Jānis Šipkēvics (Shipsi) Latvijai 100 Latvijas Nacionālā bibliotēka Latvijas Radio koris Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form