Filmu programma 'Fotogrāfija kino'
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Fotomēneša ietvaros Rīgas Kino muzejā tiks izrādīta filmu programma, kuras centrā – fotogrāfa profesija un fotogrāfija kā medijs. Četros seansos tiks izrādītas latviešu, franču un amerikāņu dokumentālās un spēles filmas un kinožurnāli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta pasākuma rīkotāji, programmā ieskats gan Latvijas fotogrāfijas vēsturē filmās, kas veidotas 1960. – 80. gados, gan road movie – ceļojuma filma kopā ar vienu no spilgtākajiem mūsdienu amerikāņu fotogrāfiem popkultūras zīmju pasaulē, gan fotogrāfijas nostalģiskā vērtība, gan spraiga sižeta filma par skatīšanās – gan kino, gan caur fotogrāfiju - saistību ar vojeriskām tieksmēm.

Norises datumi: 7. maijā (trešdiena), 15., 22., 29. maijā (ceturtdienas) plkst. 18.30 Rīgas Kino muzejā, Peitavas iela 10. Ieeja brīva.

Programma:

07.05.

Latvijas fotogrāfijas vēsture fotofilmās un kinožurnālos, 80'

"Putniņa izlidošana" (1979), "Spoguļa dziļums" (1980) (rež. Aivars Freimanis)

Fotofilmas - "Hallo, Maskava!" (1966), "Rokas" (1967), "Salūts" (1975) (rež. Gunārs Binde)

Kinožurnāli "Māksla" (1966, nr. 1, rež. Gunārs Binde), "Padomju Latvija" (1979, nr. 19, rež. Hercs Franks)

15.05.

Cinévardaphoto, rež. Anjēze Varda, 2004, Fr., dok., 96'

Īsfilmu triptihs: filmā Ydessa, The Bears and Etc, Varda atklāj atrastu fotogrāfiju kolekciju ar rotaļu lācīti katrā, filma Ulysses ir viņas agrīnas fotogrāfijas dekonstrukcija, Salut les Cubains cenšas notvert Kubas revolūcijas gaisotni sastingušos attēlos.

Sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.

22.05

"Viljams Eglstons dzīvē" / William Eggleston in the Real World, rež. Maikls Almereida, 2005, ASV, dok., 86'

Filma ir ceļojums kopā ar ievērojamo amerikāņu fotogrāfu Viljamu Eglstonu, sekojot viņam braucienos uz Kentuki, Losandželosu, Ņujorku un Memfisu.

29.05.

"Sētas logs" / Rear Window, rež. Alfrēds Hičkoks, 1954, ASV, splēlf., 112'

Ratiņkrēslam piesiets fotoreportieris sāk novērot savus kaimiņus un kļūst pārliecināts, ka viens no viņiem izdarījis slepkavību.

Viena no ikoniskākajām kinovēstures filmām, kas runā par fotogrāfijas un kino kā medija dabu.Tags

Aivars Freimanis Alfrēds Hičkoks Gunārs Binde Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form