Foto: Gadagrāmatas 'Latvijas fotogrāfija 2017' atvēršanas svētki
Foto: Kristīne Madjare

Festivāla "Rīgas Fotomēnesis 2017" atklāšanas priekšvakarā "NicePlace Telpa" notika izdevuma "Latvijas fotogrāfija 2017" atvēršanas svētki.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau septīto gadu žurnāls "Foto Kvartāls" publicē izdevumu, kas popularizē laikmetīgo Latvijas fotogrāfiju. Arī šoreiz gadagrāmata izceļas ar unikālu dizainu, ko šogad veidojis mākslinieks, "Purvīša balvas" laureāts Krišs Salmanis. Izdevumā iekļauti Reiņa Hofmaņa, Evitas Gozes, Kārļa Berga, Ievas Raudsepas, kā arī pērnā gada "FK Balvas" ieguvējas Luīzes Nežbertes foto projekti. Izdevumā ir lasāma diskusija ar autoriem, mākslas kritiķes Alises Tīfentāles eseja par fotogrāfijas un mākslas pasaules atšķirībām, kā arī filozofa Kārļa Vērpes viedoklis par pozēšanas nozīmi Latvijas fotomākslā.

"Šajā izdevumā jaunie Latvijas fotogrāfi pievēršas dažādām kopienām un subkultūrām – sākot ar pusaudžiem un beidzot ar kostīmu spēļu dalībniekiem. Neatkarīgi no tā, vai autors reflektē par savu vidi vai bijis vērotājs no malas, šīs fotogrāfijas veicina sapratni par pasauli mums apkārt," izdevumu raksturo tā redaktors Arnis Balčus.

"Latvijas fotogrāfija 2017" izdota vien 420 eksemplāros un ir pieejams Jāņa Rozes grāmatnīcās, "NicePlace Telpa", "Fotomuzejā", galerijā "Istabā" un citviet.

Plašāk par "Rīgas Fotomēneša 2017" programmu – festivāla mājaslapā.

Tags

Rīgas fotomēnesis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form