Foto: Pasniegtas 'Kilograms kultūras' balvas. Gada notikums – Dziesmu un Deju svētki
Foto: F64

26. februārī, Latvijas Mākslas akadēmijā, tika pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju balvas “Kilograms kultūras 2018” balvas deviņās kategorijas. Par pagājušā gada nozīmīgāko notikumu tika atzīti XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.

Deju svētku virsvadītājs Jānis Purviņš, sakot pateicības vārdus, teica emocionālu runu par svētku nozīmi: "Es esmu absolūti pārliecināts, ka latvietis ir spēcīgs, latvietis ir stiprs, skaists, latvietis mīl savu zemi, ciena savu ģimeni, un, pat ja reizēm mēs to aizmirstam, tad, paldies Dievam, mums reizi piecos gados ir šie svētki."

Kategorijā "Vizuālā māksla" balvu saņēma Ieva Jurjāne par personālizstādi "Gals & sākums" (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, kuratore Ieva Kalnača).

Kategorijā "Literatūru" balvu saņēma Māra Zālīte par romānu "Paradīzes putni" (izdevniecība "Dienas grāmata").

Režisores Ināras Kolmanes filma "Bille" (studija "Deviņi"), kas tapusi programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" ietvaros, saņēma balvu kategorijā "Kino". Jāatgādina, ka "Bille" janvārī saņēma arī "Lielo Kristapu" kā labākā aizvadītā gada pilnmetrāžas filma.

Kategorijā "Teātris" triumfēja vērienīgais Elmāra Seņkova uzvedums "Pūt, vējiņi!" Latvijas Nacionālajā teātrī, ar ko teātris atklāja savu simto sezonu.

Izstāde "Latvijas gadsimts" Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, kas ir Latvijas muzeju kopīgs veltījums valsts simtgadei, kurā vienkopus apskatāmas izcilas Latvijas muzeju vērtības, saņēma apbalvojumu nominācijā "Mantojums".

Kategorijā "Mūzika" balvu saņēma XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ietvaros notikušā latviešu vokālsimfoniskās mūzikas koncerta radošā komanda diriģenta Mārtiņa Ozoliņa un režisora Dāvja Sīmaņa vadībā.

Par gada "Pārsteigumu" skatītāji un klausītāji atzinuši ekstravaganto spēlfilmu "Kriminālās ekselences fonds" (režisors un scenārija autors Oskars Rupenheits, COMETE Films, "fon Films", Jura Podnieka Studija). Aktieris Andris Daugaviņš atzina, ka lielākais pārsteigums komandai bijis tas, ka filma nominēta kategorijā "Pārsteigums", ne "Kino".

Šī gada lielākā intriga bija apbalvojuma jaunākā nominācija – "Kultūrvieta". Vislielāko balsotāju atzinību saņēma autobusu pietura "Šķieneri". Balvu saņēma māksliniece Linda Riņķe, kuras vadībā tā tapa tik unikāla un neatkārtojama. Saņemot balvu, Linda neslēpa emocijas un saviļņojumu, un teica lielu paldies katram, kurš palīdzējis strādāt pie pieturas.

Balvas nominantus, kā ierasts, izvirzīja kopīga Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un LSM.lv žūrija, bet kilograma atsvaru un Rietumu Bankas labdarības fonda nodrošināto prēmiju sadalījumu noteica skatītāju balsojums. Savukārt šī gada jaunākajā kategorijā "Kultūrvieta", kurā skatītāji un klausītāji paši pieteica kultūras baudīšanas vietas nominācijai, un paši arī balsoja finālā.

Source

DELFI Kultūra
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form