Foto: Tekstgrupa 'Orbīta' ar izstādi Gaismas pilī atzīmē 15 gadu jubileju
Foto: DELFI

Šogad savu radošās darbības 15. jubileju atzīmē apvienība "Orbīta". Priecājoties par šo faktu, ceturtdien Gaismas pilī atklāta multimediāla dzejas izstāde "Orbītai 15".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izstāde ir "Orbītas" 15 gadu radošās darbības pārskats, piedāvājot interesantākos un ievērojamākos apvienības veikumus. Izstādes noformējuma koncepciju veidojusi gleznotāja un kino māksliniece Ilva Kļaviņa.

Kultūras žurnāliste un komunikācijas pētniece Ilva Skulte apvienības "Orbīta" radošo darbību raksturo šādi: "Viņu dabiskais radošums nav ieslēdzams vienā nozarē, tādēļ bez dzejas viņi atrod arī citas darbības līnijas, kuras kopumā var dēvēt kā "multimediālus eksperimentus ar vārdu" (fotogrāfija un video ir viņu iecienītākie vizuālie mediji).

Rīgas mākslas dzīves pēdējie 15 gadi būtu ievērojami garlaicīgāki bez viņu rīkotajām performancēm, koncertiem un citiem priekšnesumiem, tāpat kā ievērojami tukšāki būtu grāmatu plaukti bez viņu aktivitātēm latviešu un krievu valodā rakstošu dzejnieku sadarbībā, kas, kā likums, rezultējas izcila grafiskā dizaina izdevumos."

"Orbītai 15" ekspozīcija sastāv no pieciem mākslinieciskajiem blokiem - pašu "Orbītas" dalībnieku dzejas grāmatām un apvienības izdotām citu autoru grāmatām, citu Latvijas un ārvalstu izdevēju izdotām apvienības "Orbīta" grāmatām, video darbiem un audio ierakstiem, un, visbeidzot, arhīva fotogrāfijām kas ilustrē "Orbītas" aktivitātes aizvadītajos gados.

Dzejnieku un mākslinieku apvienības "Orbīta" kodolu veido dzejnieki un multimediju mākslinieki Artūrs Punte, Semjons Haņins, Aleksandrs Zapoļs, Žoržs Uaļļiks, Vladimirs Svetlovs, Sergejs Timofejevs un mākslinieks Vladimirs Leibgams. Apvienība regulāri sadarbojas ar citiem dzejniekiem un māksliniekiem dažādu projektu īstenošanā.

Pēdējā laika plašākās "Orbītas" aktivitātes ir projekts "Rīgas dzejas karte" un apvienības dalībnieku un citu Latvijas krievu dzejnieku un mākslinieku grāmatu sēriju izdošana.

"Orbīta" devusi lielu ieguldījumu Latvijas krievu un latviešu kultūru savstarpējā integrācijā, veicinot dzejas un prozas darbu tulkošanu un izdošanu bilingvālos krājumos. "Orbīta" aktīvi piedalās ne tikai Latvijas kultūras dzīvē, bet arī daudzos notikumos ārpus tās – izstādēs, lasījumos, performancēs, vada radošās darbnīcas par videodzeju un urbānās dzejas izpausmes formām, piedalījušies Berlīnes dzejas festivālā, Berlīnes poētiskā video festivālā "Zebra", Maskavas Dzejas biennālē, festivālā "Ars Poetica" Bratislavā, "TARP" Viļņā, Prāgas "Svet Knihy", Gēteborgas un Leipcigas Starptautiskajos grāmatu gadatirgos, Tallinas Grafikas triennālē, kā arī dažādos festivālos un projektos Baltijas valstīs

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā jeb Gaismas pilī būs apskatāma līdz 30. septembrim bibliotēkas darba laikā. Ieeja izstādē ir bez maksas.

Tags

Dzejas dienas Orbīta (tekstgrupa)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form