Hardija Lediņa dzimšanas dienu atzīmēs ar pasākumu 'Vai drīkstu jūs lūgt uz deju?'
Foto: Publicitātes foto

Hardija Lediņa gada ietvaros Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un radio "Naba" aicina uz Artemija Troicka publisko lekciju par neatkarīgās mūzikas kustību 80. gados, kas notiks 5. jūnijā, pulksten 18.00 mūzikas klubā "Nabaklab".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Artemijs Troickis darbojas kā mūzikas kritiķis un žurnālists, radio personība un laikmetīgās mākslas kolekcionārs. Lekcija norisināsies Hardija Lediņa dzimšanas dienas pasākuma "Vai drīkstu jūs lūgt uz deju?" ietvaros, pēc tās sekos dažādu grupu uzstāšanās un diskotēka "Intervilnis", kopīgi sagaidot Lediņa dzimšanas dienu, vēsta pasākuma organizatori.

Artemijs Troickis par Hardiju Lediņu: "Hardijs Lediņš bija visai unikāls tips. Pirmkārt - mūziķis, otrkārt - intelektuālis, treškārt - konceptuālists, ceturtkārt - Rīgas avangarda scēnas katalizators.  Hardija konceptuālai pieejai mūzikā viņa darbības sākumposmā Padomju savienībā nebija analogu - vismaz Maskavā vai Pēterburgā ne. Rīga faktiski kļuva par vienu no ievērojamākajiem elektroniskās mūzikas centriem - par to lielākoties jāpateicas tieši NSRD, "Dzeltenajiem pastniekiem", Robertam Gobziņam. Lediņš bija apsteidzis savu laiku, vienlaikus paliekot vienaldzīgs pret komerciālajiem panākumiem."

Savā lekcijā "Baltijas valstu un Krievijas 80. gadu underground mūzikas salīdzinošā analīze" Artemijs Troickis runās par neatkarīgās mūzikas nozīmi sociālpolitisko procesu kontekstā un radošajiem meklējumiem underground kultūrā, kuri noteica kopējo mūzikas virzību šajā laika posmā. Lekcija notiks krievu valodā, ieejas maksa - 4 eiro.

Pēc tās sekos Hardijam Lediņam un NSRD veltīts koncerts, kurā uzstāsies grupas "Dr. Klisicka laboratorija", "Maukas", bijusī NSRD dalībniece Inguna Rubene un "Bolderājas Ūdenslīdēji", savukārt par dejām rūpēsies radio Naba ētera personību vadīta diskotēka "Intervilnis", stāsta pasākuma organizatori.. Ieeja uz koncerta daļu (no pulksten 20.00) - bez maksas.

Tags

Hardija Lediņa gads Hardijs Lediņš Koncerti Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs Mūzika Nabaklab
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form