Ieskaties - 'Staro Rīga 2014' programmas izlase!
Foto: LETA

Piektdien, 14.novembrī, sāksies gaismas festivāls "Staro Rīga 2014", kas Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā būs īpaši krāšņs, piedāvājot apjomīgus starptautisko mākslinieku objektus un oriģinālus Latvijas gaismas mākslinieku veidotus gaismas mākslas darbus. Gaismas festivāls norisināsies piecu vakaru garumā no 14. līdz 18.novembrim, ikvakaru no plkst. 18 līdz 23.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla pamatprogrammā iekļauti 22 objekti, un festivāla maršruts vedīs caur Vecrīgu un pilsētas centru.

Papildus festivāla pamatprogrammai, šogad ikviens aicināts iesaistīties vērienīgā līdzdalības akcijā "Rīgas karnevāls", padarot krāšņāku namu vai iestāžu fasādes un savus logus. Savu objektu, sākot ar pirmdienu, 10.novembri, ikviens var reģistrēt gaismas festivāla mājaslapā.

Šogad pirmo reizi festivālā būs kustīga gaismas objektu parāde - multimediāls gaismas uzvedums "Gaismas slepenā dzīve", kas būs skatāms katru festivāla dienu no 14-17.novembrim plkst.19.00, 20.00 un 21.00 īpašā maršrutā Vecrīgu un 18.novembrī 21.15 pēc svētku uguņošanas Krastmalā. Šis latviešu mākslinieku radītais vērienīgais gaismas uzvedums ir tāds, ko droši varēs rādīt arī citur pasaulē.

Viens no starptautisko mākslinieku īpaši Latvijai radītajiem darbiem būs skatāms uz Rīgas Kongresu nama fasādes - kanādiešu mākslinieku grupas "Lucion" veidotais objekts "Saliedētās zivis", radies iedvesmojoties no Latvijas dziesmotās revolūcijas. Savukārt lietuviešu grupa "Gluk Media" Doma laukumā veido ceļojumu pa Imanta Ziedoņa "Krāsainajām pasakām" – tas būs pilnīgi jauns stāstījums par šo literāro darbu. Pirmo reizi Doma laukumā būs skatāms tik vērienīgs objekts, vienlaikus uz trīs ēku fasādēm.

Tāpat festivāla programmā ir darbi, kas līdz šim izrādīti pasaules lielākajos gaismas festivālos un tagad speciāli adaptēti Rīgai. Viens no tādiem būs portugāļu grupas "Ocubo" objekts "Gaismas cirks" – iespaidīga videoprojekcija, kas pabijusi gan Jeruzalemē, gan Nīderlandē un Francijā, bet tagad viesojas Latvijā. "Gaismas cirks" ir papildināts ar tādiem Rīgai raksturīgiem tēliem, kā Melnais kaķis, Sv.Pēterbaznīcas gailis un Rīgas bebrs. Aizraujošie cirka priekšnesumi būs skatāmi uz viesnīcas "Astor Riga Hotel&Conferecne" fasādes Z.Meirovica bulvārī 10.

Skatītājus vienmēr īpaši saista interaktīvie projekti, kuros iespējams piedalīties arī pašiem. Tādi šogad būs mākslinieku "I DID IT" Jāņa sētā veidotais objekts "Mi-mi", kur ikvienu mēģinās izjokot mīms. Interaktīvs objekts būs arī franču mākslinieku veidotais objekts "Pakmanizē mani" Smilšu ielā 3, kuras pamatā ir leģendārā datorspēle "Pacman".

Piedāvājam iepazīties ar festivāla "Staro Rīga" programmu:

Tags

Esplanāde 2014 Latvijas Mākslas akadēmija Latvijas Nacionālā opera Rīga 2014 Staro Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form