Jaunajā Rīgas teātrī aplūkojami ēkas rekonstrukcijas projekta maketi
Foto: Ansis Starks

2017./2018. gada sezonu Jaunais Rīgas teātris (JRT) cer uzsākt bijušās Tabakas fabrikas telpās Miera ielā 58A, kur teātris darbosies, kamēr tiks rekonstruēta ēka Lāčplēša ielā 25. Gatavojoties lielajām pārmaiņām, no 27. aprīļa JRT foajē pie biļešu kases apskatāmi ēkas rekonstrukcijas projekta autoru – pilnsabiedrības "Zaigas Gailes Birojs un Partneri" – veidotie rekonstrukcijas projekta maketi.

Ēku Lāčplēša ielā 25 sagaida vairāki fundamentāli pārveidojumi. Galvenā ieeja teātrī tiks pārcelta uz pagalmu, daļa pagalma tiks aizbūvēta, izveidojot jaunas pārejas starp ēkām un iekšpagalmiem un ierīkojot lifta šahtas. Tiks pārbūvēta pagalma ēka, papildus mazajai zālei (100 skatītāju vietu) iegūstot vēl vienu lielāku skatītāju zāli (līdz 250 vietām); teātrī būs arī trīs mēģinājumu zāles.

"Vēsturiskais Smiļģa teātris ir latviešu teātra vēstures vērtība, un tas saglabājams tā kompozīcijā, tēlā un sajūtās. Sienu patina, sarkankoka finiera paneļi, betona flīzes, parketi, kāpnes, durvis, oderlogi ielas fasādē, detaļas, mēbeles, piemēram, aktieru grimētavu galdiņi, saglabājamas ar to dabisko nodilumu," uzsver arhitekte Zaiga Gaile.

Paredzēts saglabāt Smiļģa kabinetu. Tāpat skatītāju zāli ar 500 vietām plānots saglabāt Smiļģa izbūves veidolā un tēlā ar balkonu, liektajām sarkankoka finiera plaknēm un gaismas ķermeņiem, kas ir vienīgais art deco zāles interjers Rīgā.

Vairāk par piedāvāto koncepciju iespējams lasīt "Zaigas Gailes Biroja" mājas lapā.

Maketi apskatāmi JRT kases darba laikā (darba dienās un sestdienās no pulksten 10.00 līdz 19.00,
svētdienās no pulksten 12.00 līdz 19.00 vai stundu pirms dienas izrādes sākuma) un izrāžu starpbrīžos.

Tags

Jaunais Rīgas teātris Zaiga Gaile Tabakas fabrika

Comment Form