Juris Žagars būs topošā Vidzemes Mūzikas un kultūras centra vadītājs
Foto: LETA

Cēsu novada domes sēdē, ceturtdien, 30. augustā deputāti Vidzemes Mūzikas un kultūras centra vadītāja amatā apstiprinājuši Cēsu domes deputātu un aktieri Juri Žagaru, portālu "Delfi" informē Cēsu novada domes pārstāvji.

Kā pastāstīja pašvaldības izpilddirektors, personāla atlases komisijas vadītājs Andris Mihaļovs, izsludinātājā konkursā uz šo amatu bija pieteikušies pieci pretendenti, taču konkursa nolikumā noteiktajiem kritērijiem atbilda tikai viens no pretendentiem - Juris Žagars, kurš arī tika virzīts apstiprināšanai jaunajā amatā.

Domes sēdē Žagars iepazīstināja deputātus ar savu jaunās koncertzāles attīstības redzējumu. Viņš atzina, ka, lai nodrošinātu kvalitatīvu māksliniecisko programmu un reģionālas koncertzāles statusam atbilstošu darbību, noteikti nepieciešams valsts līdzfinansējums. "Pretējā gadījumā jaunais mūzikas centrs vienkārši būs liels un pašvaldībai ļoti dārgi izmaksājošs kultūras nams," uzsvēra Juris Žagars, atzīmējot, ka viņam ir pieredze līdzekļu piesaistē.

Mūzikas un kultūras centra finansējumu veidotu trīs avoti – valsts, pašvaldības un pašu nopelnītie līdzekļi. Summa, ko Mūzikas un kultūras centrs varētu saņemt no valsts mākslinieciskās programmas nodrošināšanai ir 150 tūkstoši latu. Svarīgi, kopā ar citu reģionālo koncertzāļu vadītājiem, ir panākt, lai tiktu pieņemts likums par valsts finansējumu reģionālo koncertzāļu darbības nodrošināšanai.

Žagars pastāstīja, ka Mūzikas un kultūras centrā, jeb Vidzemes filharmonijā notiks akadēmiskās un populārās mūzikas koncerti, dramatisko teātru izrādes, Darbosies Vidzemes kamerorķestris, notiks mākslas izstādes, uzstāsies arī amatiermākslas kolektīvi. Atbildot uz deputātu jautājumiem, viņš apliecināja, ka novada amatiermākslas kolektīviem jaunajā centrā būs telpas mēģinājumiem, kā arī iespējas rīkot koncertus uz lielās skatuves, pie nosacījuma, ja šie koncerti būs apmeklēti.

Deputāti, uzklausījuši Juri Žagaru, vienbalsīgi apstiprināja viņu par Vidzemes Mūzikas un kultūras centra projekta vadītāju.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Juris Žagars
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form