Kā baudīt mākslu nezinīšiem? Stāsta Helēna Demakova
Foto: LETA

Kāpēc mākslīgai pīlītei vēderā oliņa, bet īstajai nē? Kāpēc pie Nacionālās bibliotēkās ir tāda nepabeigta vāze? Vai uz apmeklētāju galvām nevar nogāzties Rīgas biržas "Gondola"? Kas tā par bēgli pie Zviedru vārtiem? It kā muļķīgi jautājumi, tomēr klusībā katrs no mums tādus sev ir uzdevis. Kā skatīties un kā saprast mākslu? Pēc pieciem gadiem Rīga beidzot tiks pie sava Laikmetīgās mākslas muzeja, bet kā ieraudzīt un baudīt tā saturu?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar šo rakstu uzsākam sēriju – "Māksla nezinīšiem", kurā dažādi eksperti saprotami un vienkārši skaidro, kas jāzina, lai visu skaisto baudītu pēc pilnas programmas.

Kā pirmā eksperte uz sarunu aicināta Helēna Demakova – mākslas kritiķe un kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja, Baltijas jaunā mākslinieka balvas žūrijas locekle, Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas "Māksla publiskā telpā" kuratore. Pateicoties viņai, Rīgā dažādās vietās parādījušies vairāki neparasti mākslas objekti. Par mākslu Rīgas ielās – mūsu turpmākajā sarunā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form