Koalīcija atbalsta nacionālā interešu objekta statusa piešķiršanu Okupācijas muzejam
Foto: LETA

Koalīcijas partneri pirmdien vienojušies atbalstīt nacionālā interešu objekta statusa piešķiršanu Latvijas Okupācijas muzejam, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

"Par priekšlikumu Okupācijas muzejam piešķirt nacionālo statusu nevienam no koalīcijas partneriem iebildumu nebija," viņš sacīja.

Līdz ar to valdību veidojošie politiskie spēki atbalstīs šādus grozījumus Latvijas Okupācijas muzeja likumā.

Jau vēstīts, ka atklātā vēstulē Saeimai un valdībai trīs bijušie Valsts prezidenti, Eiropas Parlamenta deputāti un daudzas sabiedrības un kultūras personības aicināja nodrošināt Okupācijas muzeja rekonstrukciju un paplašināšanu, kā arī lūdza noteikt muzejam nacionālo interešu objekta statusu un pieņemt visus nepieciešamos lēmumus, lai Gunāra Birkerta projektētais Nākotnes nams un okupācijas upuru piemiņas memoriāls tiktu pabeigts līdz valsts simtgadei.

Savukārt Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs iepriekš žurnālistiem pauda, ka būvvaldes nesniegs būvatļauju Okupācijas muzeja piebūves īstenošanai, tomēr projekta attīstītāji var iesniegt jaunu būvprojektu. Šāds lēmums esot pieņemts, jo projekta attīstītāji būvvaldē nav iesnieguši nepieciešamo saskaņojumu muzeja piebūves jaunajiem variantiem un tādēļ iestāde strādā ar to materiālu, kas ir tās rīcībā no pagājušā gada.

Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma būvatļauju Okupācijas muzeja piebūves celtniecībai neizsniegt Okupācijas muzeja biedrība ciešā sadarbībā ar Valsts akciju sabiedrību "Valsts nekustamie īpašumi" plāno sagatavot un sniegt būvvaldē jaunu būvniecības ieceri muzeja piebūves "Nākotnes nams" īstenošanai.

Tags

Māris Kučinskis Okupācijas muzejs

Comment Form