Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāks ar Galā koncertu, svinot nosaukuma maiņu
Foto: LETA

Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) jauno sezonu sāks 4.septembrī ar Galā koncertu, svinot nosaukuma maiņu, informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta programma veidota divās daļās, no kurām pirmā veltīta baletam, bet otrā - operai.

"Sezonas atklāšanas galā koncerts ir unikāla iespēja tikties ar visu Latvijas Nacionālās operas un baleta ansambli - solistiem, diriģentiem, orķestra un kora māksliniekiem. Vakara gaitā ieskicēsim šīs sezonas jauniestudējumus un spožākos fragmentus no repertuāra izrādēm. Būs gan iemīļoti mākslinieki, gan spilgtas debijas," koncertu raksturoja LNOB galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

"Savā un baleta trupas vārdā varu paust visdziļāko gandarījumu par jauno organizācijas nosaukumu Latvijas Nacionālā opera un balets. Baleta izrādes vienmēr veidojušas pusi repertuāra, mūsu solisti ar lepnumu nes valsts vārdu pasaulē, tomēr institūcijas nosaukumā tas līdz šim netika atspoguļots. Tagad mēs visi - solisti, mākslinieki, repetitori un trupas vadība - varam justies novērtēti. Šajā koncertā ceram parādīt Latvijas Nacionālo baletu visā krāšņumā, demonstrējot solistu meistarību un repertuāra amplitūdu no klasikas un raksturdejām līdz laikmetīgajai horeogrāfijai," stāstīja Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Koncertā Latvijas Nacionālais balets dejos skaistākos fragmentus no iepriekšējās sezonas jauniestudējumiem - Aleksandra Glazunova baleta "Raimonda", Sergeja Prokofjeva baleta "Romeo un Džuljeta" un jauno horeogrāfu iestudējuma "Neiepazītās teritorijas", gan ļaus ieskatīties šīs sezonas pirmajā jauniestudējumā "Bolero...".

Koncerta otrajā daļā īpaša vieta būs atvēlēta latviešu opermūzikas pērlēm - Jāņa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Arvīda Žilinska un Jāzepa Mediņa operu ārijām un duetiem. Koncerta turpinājumā skanēs itāļu opermūzikas komponistu skaņdarbi, kā arī fragmenti no diviem jauniestudējumiem - Džuzepes Verdi "Makbeta" un Johana Štrausa dēla operetes "Sikspārnis".

Koncertā piedalīsies baritons Valdis Jansons, kurš dzied vadošās lomas daudzos Eiropas opernamos, kā arī jaunais soprāns Margarita Vilsone, kas absolvējusi Brēmenes un Nirnbergas mūzikas augstskolas un šobrīd ir Nirnbergas operas studijas soliste. Abi dziedātāji šosezon piedalīsies LNOB izrādēs. Līdzās viesiem skatītājus priecēs arī Inga Šļubovska, Evija Martinsone, Kristīne Zadovska, Sonora Vaice, Raimonds Bramanis, Andris Ludvigs, Armands Siliņš, Rihards Mačanovskis, Jānis Apeinis un Krišjānis Norvelis. Koncertu veidos režisore Margo Zālīte un scenogrāfs Andris Freibergs, pie diriģenta pults stāsies visi LNOB diriģenti - Mārtiņš Ozoliņš, Andris Veismanis, Aleksandrs Viļumanis, Jānis Liepiņš, Normunds Vaicis un Farhads Stade.

Svētdien, 13.septembrī, LNOB sezonas atklāšanas Galā koncertu varēs noskatīties "Lattlelecom" kanālā "360 TV".

Piektdien, 4.septembrī, plkst.12 Beletāžas zālē norisināsies 2015./2016.gada sezonas svarīgākajiem notikumiem un LNOB jaunajai vizuālajai identitātei veltīta preses konference. Tajā piedalīsies LNOB valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis, SIA "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis un AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Kā ziņots, kopš 2015.gada 1.jūlija Latvijas Nacionālā opera tika pārsaukta par Latvijas Nacionālo operu un baletu, lai atzīmētu baleta mākslas nozīmīgumu.


    Tags

    Aigars Kalvītis Aivars Leimanis Aleksandrs Viļumanis Inga Šļubovska Jānis Apeinis Jānis Liepiņš Juris Gulbis Kristīne Zadovska Latvijas gāze Latvijas Nacionālā opera un balets Sonora Vaice Zigmars Liepiņš
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form