Latvijas simtgadē dejas izrādi 'No zobena saule lēca' rādīs Vecāķu pludmalē
Foto: Publicitātes foto

Dejas izrāde "No zobena saule lēca", kas pirmizrādi piedzīvoja 2010. gadā, šogad, Latvijas valsts simtgadē atgriezīsies pie skatītājiem ar izrādi brīvā dabā, jūras krastā. Uzvedums tiks rādīts šā gada 24. un 25. augustā jūras krastā, Vecāķu pludmalē, portālu "Delfi" informē izrādes veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jūras piekraste tiks pielāgota izrādes vajadzībām, tai skaitā uzbūvētas skatītāju tribīnes.

"No zobena saule lēca" ir dejas izrāde, kuras pirmizrāde lielā formāta (iepriekš bija maza izrāde 2009) notika 2010. gadā un pēc skatītāju pieprasījuma uzvedums tika atkārtots 2013. un 2016. gadā. Mītisko un senatnīgo baltu cilts tradīciju stāstu izdejo vairāk nekākā 1000 dejotāju no visas Latvijas.

"Zinot skatītāju vēlmi atkal un atkal no jauna izdzīvot šo dejas stāstu, šogad, Latvijas valsts simtgadē, nolēmām radīt pavisam nebijušu konceptu, kas dos papildus emocionālu pārdzīvojumu un pozitīvas sajūtas ne tikai skatītājiem, bet visiem uzveduma dalībniekiem. Tik vērienīga izrāde pašā jūras krastā ir vēl nebijis notikums un tā būs visu mūsu dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem šajā jubilejas gadā," stāsta Edžus Arums izrādes "No zobena saule lēca" producents.

Dejas izrāde "No zobena saule lēca" ir stāsts par seno baltu dzīvi, kuru dalībnieki parāda dejā, mūzikā, rituālos un scenogrāfijas simbolos, radīta kā kultūras vērtība atspoguļojot mūsu senču viedo dzīvesziņu. Izrādes sižetiskā līnija ļauj iepazīt baltu dzīves gājumu, ikdienu, būtiskākos ritus, piemēram, dzimšanu, kristības, kāzas. Izrāde ir par cilvēka likteni - spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ar laimīgām beigām, taču tas aizskar tādas tēmas kā drosme, izvēle, zaudējums.

Uzvedumu veido pieredzējusi radošā komanda: režisors – Uģis Brikmanis, horeogrāfs – Agris Daņiļevičs, mūzika – bungu un dūdu grupa "Auļi", muzikālais vadītājs – Kaspars Bārbals. Uzvedumā piedalīsies vairāk nekā 40 dažādu paaudžu Latvijas deju kolektīvi, etnomūziķi – Kristīne Ādmine, Liene Brence, Lauma Bērza,Sandra Budeviča un citi. Tērpu autores – Evija Dāboliņa un Kristīne Korečko.
2018. gada izrāde topa ar Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra atbalstu un ir iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Biļešu tirdzniecība uz pasākumu sāksies 15. maijā. Biļetes varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form