Ļaunprātīgi sabojāts Indriķa Ģelža mākslas darbs pie 'Hanzas perona'
Foto: Publicitātes foto

Pagājušās nedēļas nogalē ir ļaunprātīgi sabojāts izstādes "Force[d] Majeure" dalībnieka - mākslinieka Indriķa Ģelža radītais darbs, kas atrodas pie kultūrvietas Hanzas Perons. Pēc izstādes organizatoru rīcībā esošās informācijas ļaundaris notikuma vietā ticis aizturēts, taču mākslas darbs ir neglābjami cietis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā iepriekš ziņots, Indriķis Ģelzis izstādei radīja jaunu brīvstāvošu skulptūru ar nosaukumu "Low-hanging Fruit". Tās karkass - "skelets" veidots no nerūsējošā tērauda, darba aprises precizētas darba procesā, māksliniekam lietojot iepriekš neizmantotus materiālus. Daļa no tiem šobrīd ir nodedzināti.

Kā “Delfi” apstiprināja Valsts policijā (VP), svētdien, 10. oktobrī, ap pulksten 00.30 VP saņēma izsaukumu uz kādu adresi Rīgā, Hanzas ielā, kur, iespējams, tika bojāta kāda skulptūra. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka tikusi dedzināta viena no skulptūrām, kas novietota pie “Hanzas perona”. Teritorijas apsardzes darbinieks norādīja uz iespējamo vainīgo personu, kura atradās turpat netālu.

Par iepriekš minēto noziegumu, VP Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ziemeļu iecirkņa patruļdienesta darbinieki aizturēja 1988. gadā dzimušu vīrieti, kurš tika ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā, informēja VP pārstāvji.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta otrās daļas, proti, par svešas mantas tīšu bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Pirmdien, 11. oktobrī, tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.

Fonds izsaka nožēlu par notikušo, taču vienlaikus pauž cerību, ka darbs tiks atjaunots vai arī izstādes vietā tiks atstāts tāds, kāds tas šobrīd izskatās pēc vandālisma akta. Nepatīkamas sakritības dēļ notikušais, diemžēl, sasaucas ar izstādes nosaukumu "Force[d] Majeure", kas ir vārda spēle latīniskajam terminam, kas norāda uz ārkārtējiem nenovēršamiem apstākļiem. "Force[d] Majeure" izstādes kontekstā ir nepārvarama vara, kas tiek izraisīta piespiedu kārtā, norāda organizatori.

Izstādi pie kultūrvietas "Hanzas perons" rīko laikmetīgās mākslas centrs "Kim?", sadarbojoties labdarības fondu "Novum Riga". Izstādē izvietoti mākslinieku 0.0.01.0.0, Santas Frances, Indriķa Ģelža, Kiwie, Kriša Salmaņa, Aleksandras Samuļenkovas un Līgas Spundes darbi.

Tags

Hanzas perons Indriķis Ģelzis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form