LNMM papildina kolekciju ar Sigitas Daugules lielformāta gleznu
Foto: Inga Šteimane

Šā gada decembrī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) savā īpašumā iepircis gleznotājas Sigitas Daugules lielformāta eļļas gleznu "Trusis skrien", kas līdz 31. janvārim apskatāma mākslinieces personālizstādē "Glezniecība" Mākslas stacijā "Dubulti'.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Izsaku pateicību Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam par atbalstu Latvijas māksliniekiem un tā izvēli iekļaut manu gleznu "Trusis skrien" pastāvīgajā muzeja kolekcijā," saka gleznotāja Sigita Daugule, kura ir gandarīta par lielo interesi un atsaucību, ko guvusi savas personālizstādes laikā Mākslas stacijā "Dubulti", kur joprojām ir apskatāms LNMM kolekcijā iepirktais darbs.

Sigitas Daugules līdz šim vērienīgākajā personālizstādē "Glezniecība" aplūkojami jauni, iepriekš neizstādīti darbi – lielizmēra eļļas gleznas, kuru saturs, kā raksta izstādes veidotāji, līdzinās šifrētai dienasgrāmatai, kā arī tematisks cikls, kas radies no kaķu fluīdiem un sarunājas ar Aspaziju, kuras muzejs ir rokas stiepiena attālumā no Mākslas stacijas "Dubulti". Izstādes kuratore ir Inga Šteimane.

LNMM mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs recenzijā portālā "Delfi" izstādi raksturojis kā pasakainu absurdu: "Daugules abstraktie gleznojumi spēj saglabāt trauslu līdzsvaru starp brutālu spēku un trauslumu, skarbumu un romantiku, uzsvērtu virsmas estetizāciju un tajā pašā laikā – emocionālu dziļumu".

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir lielākā profesionālās mākslas krātuve valstī, kur starp galvenajiem tā uzdevumiem ir ne tikai mākslas darbu saglabāšana un popularizēšana, bet arī sistemātiska kolekcijas pilnveide. 2020.gada nogalē muzeja kolekcija tika papildināta ar izciliem Latvijas mākslinieku radītiem mākslas darbiem, kas ne tikai ļauj muzejam pildīt savas funkcijas kultūras vērtību uzkrāšanā, bet arī kalpo kā atbalsts pandēmijas laikā cietušajai kultūras nozarei kopumā.

Tags

Sigita Daugule Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form