Mākslas akadēmijas studentu modes skate pirmo reizi notiks tiešsaistē
Foto: Publicitātes foto

26. augustā jau tradicionāli norisināsies viens no pašmāju kultūras dzīves gaidītākajiem notikumiem – Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kas šogad pirmo reizi tiks translēta tiešsaistē, ļaujot ikvienam interesentam to piedzīvot savām acīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā modes skates centrālā tēma izvirzās modes, mākslas un telpas mijiedarbība, un tā kalpos kā simboliska atgriešanās pie pamatvērtībām jeb akadēmijas dārgumiem. Tādējādi arī par kolekciju parādes norises vietu tematiski izvēlēta Latvijas Mākslas akadēmija, kas ir unikāla ar tās izteiksmīgo arhitektūru un māksliniecisko interjeru, portālam "Delfi" teic skates pārstāve Daiga Zīmele.

LMA studentu modes skatē tiks prezentētas aizvadītajā mācību gadā radītās tērpu kolekcijas, kas pārstāv gan funkcionālus "gatavs valkāšanai" apģērbus, gan arī ekscentrisku avangarda stilu, raksturojot modi kā daudzpusīgu mākslas izpausmes veidu un iezīmējot aktuālās nākotnes tendences. Modes skatē tiks izrādītas to Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija atzinusi par spilgtākajām un daudzsološākajām.

Jauno modes mākslinieku tērpiem par iedvesmu kalpojušas vēstures liecības, pagātnes atmiņas, paaudžu mantojums un bērnības dienu elki, kas savijas caur modes prizmu. Tāpat arī apģērbos spilgti iezīmējas vairākas provokatīvas tēmas kā feminisms, alter ego dominance, neglītais skaistums, mutācijas, robežas starp dzīvo un mirušo, stereotipi, kā arī šobrīd īpaši aktuālā mode pēc-Covid-19 laikā, ko raksturo tādi stila elementi kā cimdi un maskas. Formu ziņā apģērbos tiek akcentēti masīvi un abstrakti silueti, asimetriski piegriezumi, smalkas detaļas un plūstošas līnijas, kas iet roku rokā ar spilgtu vai tieši pretēji – monohromu toņu saspēlēm un pamanāmām apdrukām.

"Šogad vēlamies virtuālās modes skates vērotājiem atklāt akadēmijas dārgumus – iedvesmojošo, radošo vidi, talantīgo studentu veikumu un tapšanas procesu, uzsverot mākslas un modes mijiedarbību, raisot emocijas un pārdomas un atbildot uz jautājumu "kas mēs esam?"

Ideju ģenerēšanas un tēmu meklēšanas procesā jaunie modes mākslinieki ir uztvēruši nākotnes vēsmas - kolekcijās vērosim gan izolācijas sakāpinātas identitātes krīzes vizuālās izpausmes – vientulības sajūtu un personības dubultošanās, sirdsapziņas čukstu un pagātnes reminiscences, attēlotas formās, materiālos, izšuvumos un rakstos, kā arī pandēmijas laikam aktuālus aksesuārus," komentē LMA Modes mākslas katedras vadītāja Māra Binde.

"LMA modes skate ir ievērojams un gaidīts pasākums Rīgā un visā Latvijā. Sekot jaunajiem modes dizaineriem visos laikos ir patiesi aizraujoši, jo mode un māksla sagrauj pat vīrusus," ir pārliecināts LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš.


Tags

Kristaps Zariņš Latvijas Mākslas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form