Parīzes Dievmātes katedrāle tiks atjaunota iepriekšējā veidolā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Parīzes Dievmātes katedrāle pēc pagājušā gada postošā ugunsgrēka tiks atjaunota tās iepriekšējā veidolā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nekādu peldbaseinu vai dārzu uz katedrāles jumta, nekādas mūsdienīgas stikla smailes vai citu modernu akcentu. Turklāt, lai saglabātu vēsturisko precizitāti, celtniecībā atkal tiks izmantots cilvēka veselībai kaitīgais svins.

Tāds ir galīgais lēmums, par kuru Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien vienojies ar arhitektiem un vērienīgo restaurācijas darbu vadītāju.

Makrons, kurš vēlas, lai katedrāle tiktu atjaunota līdz 2024. gadā paredzētajai Parīzes Olimpiādei, sākotnēji pauda viedokli, ka pagājušā gada aprīlī daļēji nopostītajam 13. gadsimta dievnamam nepieciešams moderns arhitektonisks "akcents".

Taču tradicionālistu argumenti prezidentu beidzot pārliecinājuši, un viņš apstiprinājis iesniegto katedrāles atjaunošanas projektu, paziņojusi Nacionālā mantojuma un arhitektūras komisijai (CNPA).

Projekts paredz atjaunot sākotnējā veidolā arī 19. gadsimtā būvēto katedrāles smaili, kas ugunsgrēka rezultātā sagruva.

Ceturtdien iesniegtais projekts paredz arī atjaunošanā izmantot oriģinālos materiālus, tostarp svinu, lai "garantētu gotiskās mākslas meistardarba autentiskumu, harmoniju un viengabalainību".

Tags

Parīzes Dievmātes katedrāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form