Paulam un Līvijai Akurāterei piešķir MK balvu
Foto: DELFI

Valdība otrdien piešķīra Ministru kabineta balvu komponistam, maestro Raimondam Paulam un teātra kritiķei Līvijai Akurāterei.

Paulam MK apbalvojums piešķirts kā ilggadīgam Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mākslinieciskās padomes priekšsēdētājam par radošu un mērķtiecīgu ieguldījumu Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā un pilnveidē 20 gadu garumā, par ilggadēju māksliniecisko darbību bērniem un jauniešiem veltītā mūzikas repertuāra izveidē un muzicēšanas mākslas attīstībā, veicinot nacionālo pašapziņu un kultūras vērtību pārmantošanu.

Savukārt teātra zinātniecei, profesorei, habilitētajai mākslas zinātņu doktorei Akurāterei balva piešķirta par mūža ieguldījumu teātra kritikas un zinātnes attīstībā, kā arī jaunākās paaudzes un topošo profesionāļu izglītošanā.

MK balva piešķirta arī Latvijas Valsts augļkopības institūta vadošajai pētniecei, lauksaimniecības zinātņu doktorei Mārai Skrīvelei par nozīmīgu ieguldījumu augļkopības nozares attīstībā Latvijā, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajam loceklim, medicīnas zinātņu doktoram Rafailam Rozentālam par nieru transplantācijas metožu izstrādāšanu un ieviešanu Latvijas medicīnas praksē.

Tāpat MK balva piešķirta biedrībai "Latvijas Pilsoniskā alianse" par pilsoniskās sabiedrības iesaistīšanu un līdzdalības veicināšanu politikas procesu īstenošanā un par iesaistīšanos 2010.gadā darba grupās valsts funkciju izvērtēšanai.

MK balvas laureāti saņem Goda diplomu un 5000 latu naudas balvu. To pasniegs svinīgā ceremonijā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai.

Source

www.DELFI.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form