Rīgā viesojas Nobela Miera prēmijas laureāts, žurnālists Dmitrijs Muratovs
Foto: TASS/Scanpix/LETA

Otrā Starptautiskā dokumentālā kino festivāla "Artdocfest/Riga" laikā Rīgā viesosies Nobela Miera prēmijas laureāts, Krievijas neatkarīgā laikraksta "Novaja Gazeta" redaktors Dmitrijs Muratovs, kurš šogad ir viens no festivāla konkursa programmas "Artdocfest" žūrijas locekļiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Festivāla organizētā dokumentālā kino simpozijā 8. martā notiks arī filozofa Ulda Tīrona saruna ar Dmitriju Muratovu.

Kā atgādina festivāla organizatori, Dmitrija Muratova vadītais laikraksts "Novaja Gazeta" Krievijā nodarbojas ar augsta līmeņa pētniecisko žurnālistiku, tai skaitā, izmeklējot Kadirova režīma cilvēktiesību pārkāpumus Čečenijā, Malaizijas reisa MH17 iznīcināšanu un Baltkrievijas organizēto migrācijas krīzi pie ES robežām. "Pētnieciskā žurnālistika prasa drosmi, jo žurnālistu pētītās tēmas atspoguļo netaisnību un reizēm arī organizēto noziedzību. Diemžēl šo drosmi pavada arī nāves draudi un Muratova redakcijas laikā nogalināti seši laikraksta žurnālisti, viņu vidū ievērojamā pacifiste Anna Poļitkovskaja," raksta festivāla rīkotāji.

Rīgā Dmitrijs Muratovs piedalīsies Starptautiskā dokumentālā kino festivāla "Artdocfest/Riga" konkursa programmas "Artdocfest" žūrijas darbā, kurā kopā ar viņu strādās arī "Tallinnas "Black Nights" filmu festivāla direktore Tīna Loka (Tiina Lokk) un krievu rakstnieks, literatūrzinātnieks, radio un televīzijas pārraižu vadītājs Viktors Jerofejevs. Savukārt festivāla "Baltijas fokuss" konkursa programmas žūrijas komisijā piedalīsies Vācijas filmu veicināšanas platformas "German Films" direktore Simone Baumane (Simone Baumann), Francijas televīzijas kanāla ARTE redaktors Pīters Gotšalks (Peter Gottschalk) un režisors Ježijs Sladkovskis (Jerzy Sladkowski).

Līdztekus plašai filmu programmai festivāla ietvaros notiks arī dokumentālā kino simpozijs. Tajā filmu autori un teorētiķi apspriedīs gan festivāla programmā ietvertās filmas, gan jaunākās tendences un mākslinieciskos risinājumus dokumentālā kino veidošanā. Kino industrijas pārstāvjiem un plašākai publikai būs pieejamas simpozija ietvaros notiekošās diskusijas.

Viena no simpozija norisēm būs filozofa Ulda Tīrona saruna ar žurnālistu un festivāla žūrijas komisijas locekli Dmitriju Muratovu. Diskusijā "Aukstais karš - mūsu pievārtē, kaimiņu ikdienā" filmu autori, politiķi, sabiedriskie darbinieki diskutēs par saspringto ģeopolitisko situāciju un iespējamo vai neiespējamo dokumentālā kino lomu tajā. Sarunā "Jaunā ētika un dokumentālais kino" režisori, producenti un kino teorētiķi aplūkos dokumentālā kino lomu sabiedrības polarizācijas apstākļos, kuros pastāv cenzūra un pašcenzūra, politkorektums, politiskā un finanšu instrumentu ietekme uz filmu saturu. Savukārt diskusijā "Nākotnes komisija" jaunie un topošie režisori, aktieri, filozofi un kritiķi izteiks savus pareģojumus par nākotni – to, kā nākamo desmit gadu laikā attīstīties pasaule un kino un par savu lomu šajā procesā. Plašāka informācija par simpozija norisēm pieejama festivāla mājaslapā.

Laikā no 3. līdz 8.martam festivāla divās konkursa programmās "Baltijas fokuss" un "Artdocfest", kā arī ārpuskonkursa programmā būs iespēja baudīt 28 dokumentālās filmas no 14 valstīm.
Pilna festivāla programma un detalizētāka informācija atrodama mājaslapā.

Tags

ArtDocFest/Riga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form