Rīgas biennāle ielūdz uz ziedu brokastīm un sarunu par ilgtspējīgu dizainu
Foto: Publicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē Rīgas Centrāltirgū un jaunnedēļ bijušās Kronvalda parkā, pie bijušās LU Bioloģijas fakultātes, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle jeb RIBOCA aicina kopīgi šķetināt ar dabu saistītus jautājumus perfomancē un sarunā, portālu "Delfi" informē Inese Dābola, Rīgas biennāles pārstāve.

Šajā nedēļas nogalē Rīgas Centrāltirgū un jaunnedēļ bijušās Kronvalda parkā, pie bijušās LU Bioloģijas fakultātes, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle jeb RIBOCA aicina kopīgi šķetināt ar dabu saistītus jautājumus perfomancē un sarunā, portālu "Delfi" informē Inese Dābola, Rīgas biennāles pārstāve.

Šo sestdien, 11. augustā, no pulksten 8 līdz pulksten 11 interesenti tiek aicināti uz portugāļu izcelsmes, šobrīd Berlīnē dzīvojošās mākslinieces Marisas Benjamimas (Marisa Benjamim) performanci "Floristorāns" Rīgas Centrāltirgū, iepretim sakņu paviljonam. Performances laikā Benjamima atklās jaunus veidus, kā pagatavot un nogaršot puķes, dārzeņus, augus, eļļas, garšaugus un augļus.

Sestdienas performance ir daļa no instalācijas "Floristorāns", kas skatāma Mākslas stacijā "Dubulti" un ir tapusi Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles ietvaros.

Savukārt otrdien, 15. augustā, pulksten 18 sarunā "Ilgtspēja un priekšmeti: Dekodējot neredzamās struktūras ap mums dizaina labā" kopā ar Klodu Oprī (Klaudiu Oprea), mākslinieku, pasniedzēju un permakultūras dizaineru no Lielbritānijas un dizaina pētnieci, inovāciju stratēģi no Ungārijas – Karinu Visonovu (Karina Vissonova). Sarunā abi runātāji centīsies pievērsties tādiem jautājumiem kā: "Kas ir ilgtspēja?", "Kas padara priekšmetu ilgtspējīgu?" un "Vai mūsu izraudzītais ceļš ved mūs uz tādu nākotni, kādu mēs meklējam ar ilgtspējīgu dizainu?". Lekcija notiks angļu valodā, pie mākslinieka Džeimsa Beketa instalācijas "Pilsdrupas" ("Palace Ruin") Kronvalda parkā, Kronvalda bulvārī 4.

Pasākums notiek sadarbībā ar MAD – Starptautisko dizaina vasaras skolu, kura šogad veltīta biomīmikrijas tēmai, un tā norisināsiess Siguldā no šī gada 16. līdz 26. augustam. 10 dienu laikā vasaras skolas dalībnieki meklēs risinājumus cilvēka veselības un uztura problēmām, kombinējot dabaszinātnes ar praktiskām nodarbībām, kurās tradicionālā amatniecība apvienota ar mūsdienu tehnoloģijām.

Ieeja abos pasākumos ir bez maksas un notiek biennāles Publiskās programmas ietvaros, kurā ietilpst gan mākslinieku lekcijas, koncerti, performances, debates, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, filmu programma un citi pasākumi, kas norisināsies līdz šī gada novembrim.

Kā iepriekš ziņots, Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (Riga International Biennial of Contemporary Art - RIBOCA) ir vērienīga laikmetīgās mākslas izstāde, kas šogad norisinās pirmo reizi. Tajā piedalās 104 mākslinieki no dažādām pasaules valstīm, un tās ietvaros iespējams iepazīt 141 mākslas darbu 8 norises vietās Rīgā un Jūrmalā, kā arī pilsētvidē.

Source

DELFI Kultūra

Tags

RIBOCA Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form