Simtgadei veltītā izrādē 'Valka. Latvija. Brīvība.' mīlas stāsts savīsies ar valsts tapšanu
Foto: Publicitātes foto

Svētdien, 6. augustā pulksten 18.00 Valkas pilsētas kultūras namā notiks pirmizrāde muzikālajai izrādei "Valka. Latvija. Brīvība." Latvijas valsts simtgadei veidotajā izrādē caur divu cilvēku likteņu un mīlas stāstu atainos Latvijas dibināšanu, akcentējot Valkas nozīmi valsts izveidē, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes centrā ir igauņu meitenes un latviešu strēlnieka skaudrais mīlas stāsts. "Laiks pirms simts gadiem bija milzu pārmaiņu brīdis Latvijai, Eiropai, visai pasaulei. Sadūrās idejas, pārliecības, intereses un ilūzijas," izrādes fonu ieskicē tās autors E. Liniņš. "Mokoši dzima jaunā – 20. gadsimta pasaule; pasaule, kurā lielā mērā mēs dzīvojam joprojām. Mūsu vēstījums ir par to, kā šīs visaptverošās kustības rezonēja vienas tautas, vienas pilsētas – Valkas – un atsevišķu cilvēku likteņos. Kā šajos satricinājumos tapa Latvijas valsts, kļūstot par realitāti ģeogrāfiskajā telpā, politiskajos un militārajos izkārtojumos, cilvēku apziņā."

Izrāde tapusi pēc Valkas novada domes iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri, un ir viens no Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes simtgadei veltītajiem pasākumiem. Lugu īpaši šim gadījumam uzrakstījis Latvijas Radio komentētājs Eduards Liniņš. Izrādes režisors ir Gundars Silakatiņš, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš. Galvenajās lomās iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Zane Dombrovska un Raimonds Celms. Tāpat izrādē spēlēs aktieri no vairākiem Latvijas teātriem: Ivars Puga, Ivars Kļavinskis, Ģirts Liuziniks, Mārtiņš Liepa, Kaspars Zāle, Kristians Kareļins, Kristaps Ķeselis, Jurģis Spulenieks, Artis Drozdovs, Pēteris Galviņš un citi. Izrādi muzikāli papildinās Valkas pilsētas kultūras nama vokālais vīriešu ansamblis "Lai skan!".

Izrādes veidotāji atklāj, ka izrādē skatītāju rindu izkārtojums būs neierasts un piemērots tam, lai iejustos tā laika notikumos.

Biļešu cena no 7 līdz 10 eiro. Grupu biļetēm, pērkot 5 un vairāk biļešu, cena ir 5 eiro. Biļetes iespējams iegādāties Valkas pilsētas kultūras namā, kā arī zvanot pa tālruni 64723055 vai 20235967 (norādot savu vārdu, uzvārdu un e-pasta adresi, uz kuru nosūtīt Valkas novada domes rekvizītus biļetes apmaksai).

2017.gadā aprit simts gadi kopš Valkā 1917. gada vēlā rudenī sanāca Latviešu Pagaidu Nacionālā padome. Šim vēsturiski nozīmīgajam notikumam veltīts norišu cikls, kas ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, svētku koncertu, pieminekļa un izstādes atklāšanu Valkā noslēgsies 2.decembrī.

Vairāk informācijas par Latvijas valsts simtgades svinībām pieejams "Latvija 100" mājaslapā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form