Starptautiskais baleta festivāls 'Baleta zvaigznes Jūrmalā' šogad būs 'kareivīgs un dinamisks'
Foto: Publicitātes foto

Starptautiskais baleta festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā", kas 6. augustā un 7. augustā notiks Dzintaru koncertzālē, būs "kareivīgs un dinamisks", pastāstīja festivāla mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmajā festivāla vakarā apmeklētājiem Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē būs iespēja vērot divus baleta viencēlienus "Marijas sapnis" un "Tango plus" ar Latvijas Nacionālā baleta solistu piedalīšanos. Savukārt Galā koncertā aicinātie mākslinieki no ASV, Krievijas, Korejas, Itālijas, Austrālijas, Ukrainas sacentīsies par labākajiem "Pas de Deux".

Skatītāji varēs baudīt šobrīd pasaulē viena no talantīgākajiem austrāliešu izcelsmes dejotāja, vairāku konkursu, tostarp Pekinas Starptautiskā baleta un horeogrāfijas konkursa, kā arī ASV Starptautiskā baleta konkursa "Jackson Misisipi", laureāta Ārona Smita sniegumu. Viņš izpildīs "Pas de Deux" kopā ar latviešu izcelsmes dejotāju, "Houston ballet" mākslinieci Āriju Alekzanderu, kura cita starpā ir latviešu režisora Viļa Lapenieka, kurš uzņēmis filmu "Zvejnieka dēls", mazmazmeita.

Ar laikmetīgās horeogrāfijas solo priekšnesumu festivālā uzstāsies Hamburgas baleta solists, itālis "Sasha Riva". Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Maskavas akadēmiskā muzikālā teātra mākslinieki Anastasija Limeņko un Staņislavs Almenčenko, kurš ir Korejas 8. Starptautiskā baleta konkursa zelta medaļas ieguvējs, uzstāsies ar "Pas de Deux" no baleta "Talismans" un laikmetīgās horeogrāfijas priekšnesumu. Tāpat baleta cienītājiem būs iespēja vērot Mari Nacionālā E.Sapajeva operas un baleta solistu Olgas Čelpanovas un Konstantina Korotkova uzstāšanos, kā arī Korejas baleta mākslinieku Li Sunjons un So Hjuni divdejas.

Ārvalstu māksliniekiem Galā pasākumā pievienosies arī Latvijas Nacionālā baleta solisti un mākslinieki, kuru sniegumā varēs vērot fragmentus no jaunākajiem 2014./2015. sezonas iestudējumiem. Festivālā uzstāsies Elza Leimane-Martinova, Viktorija Jansone, Baiba Kokina, Juka Miake, Jolanta Lubeja, Alise Prudāne, Raimonds Martinovs, Arturs Sokolovs, Viktors Seiko, Antons Freimans, Arturs Sokolvs, Ringolds Žigis, Pāvels Bartuls, Andris Pudāns, kā arī Ieva Rācene, kura šā gada jūlijā prestižajā Korejas Starptautiskā baleta festivālā ieguva godalgoto trešo vietu.

Leimanis norādīja, ka šajā festivālā skatītājiem būs unikāla iespēja vienā vakarā redzēt pasaulē ļoti reti izpildītos "Pas de Deux" no baletiem "Talismans", "Esmeralda", "Parīzes liesmas", "Arlekināde", kā arī "Dons Kihots" un "Korsārs".

Festivāls "Baleta zvaigznes Jūrmalā" kļuvis par tradīciju 16 gadu garumā. Šogad skatītājiem būs iespēja baudīt baletu uz restaurētās Dzintaru Mazās koncertzāles skatuves.

Tags

Aivars Leimanis Balets Dzintaru koncertzāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form