'Survival Kit' izsludina simpoziju 'Urbānā utopija: Māksla un kultūra kā pilsētas izpētes un apzināšanās rīks'
Foto: Publicitātes foto

Ikgadējā laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 6" ietvaros izstāžu norises vietās – Vāgnera zālē un bijušajā tekstilfabrikā "Boļševička" – 12. un 13. septembrī notiks starptautisks simpozijs "Urbānā utopija: Māksla un kultūra kā pilsētas izpētes un apzināšanas rīks". Tā laikā dažādu jomu speciālisti diskutēs par moderno utopiju izpausmes veidiem, apsverot to sniegtās iespējas sabiedrības un urbānās dzīves attīstībai, ziņo organizatori.

Lai aptvertu pilsētu dažādību un izprastu mūsu sabiedrības urbāno attīstību, simpozijs noritēs kā atvērta un interaktīva komunikācija starp klausītājiem, lektoriem un māksliniekiem.

Vienpadsmit simpozija dalībnieki pārstāv tādas jomas kā filozofiju, vizuālo mākslu, mākslas vēsturi, sociālo dizainu, arhitektūru, plānošanu un urbāno aktīvismu. Pasākuma laikā viņi dalīsies savā pieredzē un zināšanās par to, kādos veidos urbānais utopisms spēj veicināt pārmaiņas sabiedrībā.

"Pēc 20. gadsimta lielo utopiju neveiksmēm mēs esam pieredzējusi dažādu alternatīvu un radošo kustību aktivizēšanos. Urbānajai utopijai nepieciešamas vēl neapdzīvotas starptelpas – maz zināmas vietas, kas bieži tiek uzskatītas par nesvarīgām, tādējādi kļūstot par patvērumu alternatīvām idejām un ideoloģijām.

Telpas, kas respektē pārmaiņas un kurās mainās ierastie noteikumi, pasaule, kas piedāvā sociālos un kultūras eksperimentus, sabiedrība, kas apzinās savas subkultūras un uztur to daudzveidīgo eksistenci. Varbūt tieši šādas heterotopijas ir efektīvākais līdzeklis publisko telpu atdzīvināšanai?" raksta simpozija ideja autori.

Pasākuma norises vietas un laiki:

12. septembrī no 12.00-17.30 Vāgnera zālē (Riharda Vāgnera iela 4), ar priekšlasījumiem uzstāsies Joseph Imorde, Charles Bušmanis, Catalina Niculescu, FREERIGA pārstāvji, Airi Triisberg un Ania Szremski. Pulksten 18.30 tām sekos Rīgas Kino muzeja un Rīgas Kinostudijas izveidotās filmu programmas "Rīgas Utopijas" demonstrēšana – tajā ietvertas dokumentālās filmas un kinožurnāli no 1948. līdz 1988. gadam, kuros redzamas gan realizētas, gan tikai iecerētas būtiskas urbānās vides izmaiņas dažādos Rīgas rajonos.

13. septembra programma sāksies ar intervenci pilsētvidē – "Urban Diving" ar Jonasu Bīhelu, pulcēšanās 10.00 pie Vāgnera zāles. No pulksten 13.00 lektoru uzstāšanās turpināsies bijušajā tekstilfabrikā "Boļševička" (Ganību dambis 30), dalībnieku vidū būs Stokholmas pilsētas arhitekte Karolina Keyzer, Iliana Veinberga, The Strelka Institute, Bert Theis un Jekaterina Lavrinec. Pulksten 18.30 notiks Kaspara Gobas izstādes "Rīgas salas" atklāšana.

14. septembrī simpozija noslēdzošajā daļā notiks ekskursijas uz Lucavsalu un Doles salu.

Pasākumi notiks angļu valodā, tā apmeklējumi ir bez maksas.

Tags

Kino Survival Kit

Comment Form