Tabakas fabrikas pārbūvi JRT vajadzībām sola pabeigt līdz 30. jūnijam
Foto: LETA

Bijušās Tabakas fabrikas ēkas Miera ielā 58A, Rīgā, pielāgošanas darbus Jaunā Rīgas teātra (JRT) vajadzībām būvnieks SIA "Abora" sola pabeigt līgumā noteiktajā termiņā līdz 30. jūnijam, trešdien, 29. martā, žurnālistiem sacīja "Aboras" valdes loceklis Juris Kravalis.

Plānots, ka aprīļa vidū būvdarbu pasūtītājs – VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) - ar būvnieku fiksēs būvdarbu gaitu un projekta tehnisko gatavību. Tad arī būs iespējams pateikt, cik daudz jau ir paveikts, sacīja VNĪ valdes loceklis Andrejs Milzarājs.

"Šobrīd objektā notiek visu veidu darbi – sākot no metālkonstrukciju montāžas un beidzot ar iekšējās apdares darbiem. Ēkā uzstādīta autonomā apkures sistēma un temperatūra iekštelpās jau tuvojas plus 15 grādiem, kas ir pietiekami, lai veiktu apdares darbus," skaidroja "Aboras" projekta vadītājs Aleksejs Merenkovs.

Viņš informēja, ka ēkas pirmajā stāvā plānotajā dekorāciju noliktavā darbi pabeigti par aptuveni 40%. Otrajā stāvā, kur atradīsies aktieru ģērbtuves un režisoru kabineti, jau ir sasniegta visaugstākā gatavība – pabeigti visi konstruktīvie darbi, izbūvētas starpsienas un tiek sākta grīdu ieklāšana un iekšējā apdare. Trešajā stāvā atradīsies skatītāju foajē, kafejnīca un kamerzāle, kurā patlaban tiek veikta sienu apdare ar skaņu izolējošiem materiāliem.

Milzarājs sacīja, ka VNĪ ir apmierināta ar būvnieku darbu, ikdienā objektā strādā 100 līdz 200 celtnieki un tas ir vairāk nekā nodrošināja iepriekšējais būvnieks SIA "RBSSKALS Būvvadība".

Jautāts, cik lielu darbu apjomu paveica iepriekšējais būvnieks, Milzarājs sacīja, ka tie bija aptuveni 12% no kopējās līguma summas 3,8 miljoniem eiro. "Tiesa, mēs nebijām apmierināti ar kvalitāti. Pēc objekta pārņemšanas izpildīto darbu kvalitāti vērtēja "Inspecta" eksperti un arī viņiem bija iebildumi pret kvalitāti," skaidroja Milzarājs.

Vaicāts, vai VNĪ ir finansiālas pretenzijas pret iepriekšējo būvnieku, Milzarājs sacīja, ka pagaidām VNĪ piedzīs būvnieka iemaksātās garantijas summas, kuru apjoms vēl tiek precizēts. Par citām iespējām vērsties pret "RBSSKALS Būvvadība" Milzarājs patlaban vēl nevēlējās izteikties, norādot, ka tas būtu pāragri.

Lai JRT 2017.-2018.gada sezonu varētu sākt tam pielāgotajās telpās Miera ielā 58A, ir noslēgts līgums ar SIA "Abora" par būvniecības darbu veikšanu. Līgums nosaka, ka būvdarbi jāpabeidz līdz šā gada 30. jūnijam.

Lai nodrošinātu ēkas ilgtspēju un tās izmantošanu arī pēc tam, kad JRT atgriezīsies namā Lāčplēša ielā 25, slēdzot jauno būvdarbu līgumu, VNĪ kopējā būvdarbu apmērā iekļāva visus nepieciešamos būvdarbus bijušās Tabakas fabrikas ražošanas ēkas, palīgēku un teritorijas pielāgošanai teātra pamatdarbībai un ar to saistītajiem procesiem, īpašu vērību veltot būvdarbiem un iekārtām, kurus izmantos Tabakas fabrikas nākamais lietotājs – Latvijas Kultūras akadēmija.

2014. gada novembrī Latvijas Kultūras akadēmija, Kultūras ministrija un VNĪ noslēdza nodomu protokolu par sadarbību izglītības, kultūras un radošo industriju atbalsta centra "TabFab" izveidē Tabakas fabrikā. Atbilstoši noslēgtajam nodomu protokolam, pēc JRT aiziešanas no Tabakas fabrikas kvartāla, tā lietotajās telpās paredzēts Latvijas Kultūras akadēmijai organizēt mācību procesu.

Jau ziņots, ka pārbūves darbu veikšanas līgumcena ir 4 996 938,98 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 6,05 miljoni eiro ar PVN.

VNĪ pārbūves darbu veicēju noskaidroja pērn novembrī sāktajā sarunu procedūrā bez konkursa izsludināšanas. "Abora" bija vienīgais pretendents, kas sarunu procedūrā iesniedza piedāvājumu.

Tāpat jau ziņots, ka, pērn 25. oktobrī noslēdzoties sarunām, VNĪ nav spējuši vienoties ar "RBSSKALS Būvvadību" par būvdarbu turpināšanu bijušajā Tabakas fabrikā Rīgā, Miera ielā 58A, kurp uz teātra rekonstrukcijas laiku iecerēts pārvietot JRT. VNĪ ieskatā līgums ar "RBSSKALS Būvvadību" nav spēkā kopš pagājušā gada 27. oktobra.

Kā informēja VNĪ, sarunu gaitā VNĪ neesot guvuši apliecinājumu uzņēmēja spējai veikt darbus līgumā noteiktajā termiņā un apjomā, tāpēc VNĪ nesaskata iespēju sadarbības turpināšanai.

VNĪ mērķis, realizējot ēkas Miera ielā 58A rekonstrukciju JRT vajadzībām, esot nodrošināt teātri ar nepieciešamajām telpām, kamēr JRT ēkā Rīgā, Lāčplēša ielā 25, notiks rekonstrukcijas būvdarbi. VNĪ uzskata, ka dara visu, lai "projektu īstenotu maksimāli ātri, kas ir visas sabiedrības un Latvijas kultūras dzīves interesēs".

Pastāvot riskam, ka "RBSSKALS Būvvadības" darbu izpildes termiņu kavējumu dēļ objekts netiks nodots ekspluatācijā paredzētajā laikā, VNĪ pērn 11. augustā apturēja būvdarbus objektā un sāka vienpusēju līguma laušanas procedūru.

Izmantojot mediāciju, kad puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību, VNĪ pērn 14. septembrī uzsāka sarunas ar "RBSSKALS Būvvadību". Līguma uzteikuma termiņš kopš mediācijas sarunu uzsākšanas tika pagarināts divkārt, tomēr sarunu gaitā netika panākta vienošanās un savstarpējā sapratne par būvdarbu turpināšanu.

Source

LETA

Tags

Jaunais Rīgas teātris Tabakas fabrika
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form