Tallinā norisināsies 'Latvijas kultūras dienas Igaunijā – Latvijai 100'
Foto: LETA

Ar saukli "Iepazīsti savu kaimiņu!" 9. un 10. jūnijā Latviešu Nacionālā kultūras biedrība Igaunijā rīko "Latvijas kultūras dienas Igaunijā – Latvijai 100", portālu "Delfi" informē Latviešu Nacionālās kultūras biedrības Igaunijā vadītāja Laura Šmideberga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

9. jūnijā svētki norisināsies nesen atklātajā Igaunijas Vēstures muzeja filiālē Maarjamäe pils parkā (Pirita tee 56). Tos atklās Latvijas Simtgades filmas "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" pirmizrāde Igaunijā. Ar skatītājiem tiksies arī paši filmas veidotāji. Pasākuma turpinājumā paredzēti folkloras kopu, koru, deju ansambļu un citu mākslinieku koncerti. Visas dienas garumā darbosies "Latviešu gardumu un meistardarbu tirgus". Tradicionālos amatus pārstāvēs "Latvijas Etnogrāfiskā muzeja" meistari, savukārt mūsdienīgo Latvijas dizainu pārstāvēs veikals "M50" un citi. Visas dienas garumā darbosies meistardarbnīcas, kurās apmeklētāji varēs ievingrināt roku dažādos amatos. Atvēsināties palīdzēs "Valmiermuižas" alus un īsts Latvijas mājas saldējums no "Gogelmogels". Sasildīs tradicionālie latviešu ēdieni, kurus gatavos Latvijā slavenā saimniece Ilze Briede ar savu Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja kafejnīcas "Pūnīte" komandu. Būs īsta latviešu maize, pīrāgi un Jāņusiers.

2018. gada vasarā Latvijā norisināsies XXI Vispārīgie Dziesmu un deju svētki, kuriem gatavojas latvieši visā pasaulē, savukārt jau nākamgad Dziesmu un Deju svētki notiks Igaunijā. Šī tradīcija ir viena no skaistākajām iezīmēm, kas abas nācijas vieno. "Latvijas kultūras dienas Igaunijā – Latvijai 100" rīkotāji ir iecerējuši, ka koru koncerts, kurā piedalīsies Igaunijas latviešu koris "Ziemeļu balsis", Somijas latviešu koris "Ziemeļmeita" un Tallinas Tehniskās Universitātes kamerkoris, ļaus kaut uz brīdi sajust līdzīgo Latvijas un Igaunijas Dziesmu svētku noskaņās un svarīgumā. Kā nekā – abas mūsu tautas ir piedzīvojušas "Dziedošo revolūciju" un, lai arī valodas tik ļoti atšķiras, iekšējais spēks, kas jūtams mūsu brīvības dziesmās ir uztverams bez vārdiem.

Iepazīt latviešu Jāņu tradīcijas un tradicionālo mūziku palīdzēs Igaunijas latviešu folkloras kopa "Rēvele", folkloras un seno cīņu kopa "Vilkači", ģimeņu tradīciju kopa "Garataka" un īpašie viesi – postfolkloras grupa "Imanta Dimanta".

Deju koncertā piedalīsies Somijas latviešu deju kopa "Aurora", igauņu tradīciju kopēji "Leigarid" un Garkalnes novada senioru deju kopa "Baltābele" no Latvijas. Tradicionālajiem dančiem tiks aicināti pievienoties visi gribētāji.

Īpašs prieks sagaidāms no Tallinas latviešu skoliņas "Taurenis" audzēkņiem, kas būs sagatavojuši priekšnesumu, izstādi un filmu sadarbībā ar Baltijas filmu skolā studējošajām latvietēm Santu Siņicu un Sindiju Vītolu.

Savukārt 10. jūnijā svētki turpināsies Tallinas vecpilsētā omulīgajā Meistaru pagalmā Vene ielā 6, kur notiks "Latviešu gardumu un meistardarbu tirgus" un svētku dalībnieku koncerti.

Ieeja visos svētku pasākumos – bez maksas.

Tags

Latvijai 100 Latvijas simtgade Vectēvs, kas bīstamāks par datoru
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form