.

"Vai Dalailama var būt sieviete?" šādu jautājumu pasaulē pazīstamajam garīgajam līderim Dalailamam uzdeva viņa vizītes laikā Rīgā šā gada 10. un 11. oktobrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sniedzot lekcijas un runājot par Budisma mācībām mūsdienu pasaulē, Dalailama atbildēja gan uz šo, gan citiem klātesošo jautājumiem. Tostarp – Viņa Svētībai tika vaicāts "Kas ir mīlestība?"

Pirmdien un otrdien (10. un 11. oktobrī) Viņa Svētība Dalailamas sniegtās lekcijas Latvijas un kaimiņvalstu iedzīvotājiem bija galvenokārt par senindiešu filozofa Dharmakirti sacerējumu "Pramanavarttika".

Dalailama pats izvēlējies mācību tematu, uzsverot "Pramanavarttika" nozīmīgumu mūsdienās. Šī slavenā teksta otrajā nodaļā rodama atbilde uz cilnes jautājumu, kas nodarbina katru garīgo praktizētāju – vai augstākais garīgo meklējumu mērķis – apgaismība – ir sasniedzams?

Viņa Svētības Dalailamas mācību video materiāli pieejami mobilajā televīzijā "LMT Straume" – lietotnē un internetā.

Tags

Dalailama
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form