Tretjakova galerijai uzdod atskaitīties par ekspozīcijas atbilstību 'tradicionālām vērtībām'
Foto: Reuters/Scanpix

Krievijas Kultūras ministrija pieprasījusi Maskavas Tretjakova galerijai atskaitīties par savas pastāvīgās ekspozīcijas sakārtošanu atbilstoši "garīgi morālajām vērtībām".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā ziņo angļu valodā iznākošais laikraksts "The Moscow Times", Tretjakova galerijas direktore saņēmusi Muzeju departamenta vadītāja vietnieces Natālijas Čečeļas vēstuli, kurā muzejam uzdots līdz 6. februārim atbildēt uz kāda Sergeja Šadrina sūdzību, ko saņēmusi Kultūras ministrija.

Šadrins sūdzībā raksta, ka Tretjakova galerijas ekspozīcija "pilnībā neatbilst garīgi morālajām vērtībām" un muzejā eksponēti "darbi, kam ir destruktīvas ideoloģijas pazīmes".

Sūdzības iesniedzējs piebildis, ka Tretjakova galerijas eksponāti "izsauc dziļu pesimismu, tukšuma un bezizejas sajūtu".

Šadrins arī raksta, ka 20. gadsimta otrās puses darbos vērojamas "neskaitāmu bēru" ainas, "tajā skaitā ar marginālu elementu klātbūtni", alkohola lietošana, kā arī krievu valdnieku un kultūras darbinieku "voluntāras interpretācijas".

Viņš, piemēram, norāda, ka ciklā "Svētais vakarēdiens", kuru veido 13 audekli, "nevar saprast, kurš ir Jūda", bet tēlnieka Aleksandra Burganova 1978. gadā radītā skulptūra "Pieta" ir reliģiska sižeta "velnišķa interpretācija", jo Dievmātei nav galvas.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.