Trīs dienas Rīgā būs apskatāma izstāde 'Senas un svētas budisma relikvijas'
Foto: Publicitātes foto

Tikai trīs dienas – no 4. līdz 6. oktobrim - Rīgā, Latvijas mākslinieku savienības galerijā, būs apskatāma unikālā ceļojošā izstāde "Senas un svētas budisma relikvijas", kas noslēgs Viņa svētības Dalailamas vizītes Latvijā programmu. Ieeja izstādē - par ziedojumiem, portālu "Delfi" informē Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceļojošā izstāde "Senas un svētas budisma relikvijas" ir reta iespēja aplūkot unikālas relikvijas - kristāliem un pērlēm līdzīgus veidojumus, kas tiek atrasti pelnos pēc dižo budisma meistaru, garīgo skolotāju kremācijas. Šādu relikviju atrašana liecina, ka skolotājs dzīves laikā sasniedzis ļoti augstu garīgās attīstības līmeni. Tiek uzskatīts, ka atrašanās relikviju tuvumā nes svētību jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no viņa tautības un ticības.

"Latvijai tik tiešām ir paveicies – budisma relikviju izstāde, gan ar atšķirīgu relikviju kolekciju, mūsu valstī viesosies jau trešo reizi. Svēta relikvija ir pārpasaulīgās tīrības un mūžības ilgu vēstījums. Tā ir lamu uzkrātās sirdsapziņas un līdzcietības enerģijas kristāls ikkatram no mums," pauž ārsts Pēteris Kļava.

Iepriekš budisma relikvijas bija apskatāmas Rīgā 2009. gadā. Organizatori ir piekrituši vēlreiz iekļaut Latviju šīs ceļojošās izstādes maršrutā, jo iepriekšējās reizēs izstāde guva plašu atsaucību. Izstāde jau ir izraisījusi milzīgu interesi visā pasaule – tuvākajos mēnešos tā būs skatāma gan lielākajās ASV, Kanādas, Austrālijas pilsētās, gan Eiropā – Norvēģijā, Somijā, Vācijā, Austrijā. Visur izstāde viesojas tikai trīs dienas.

Izstādes laikā apmeklētājiem varēs saņemt svētību īpašā ceremonijā, kuras laikā šīs relikvijas viegli pieskaras apmeklētāju galvām. Būs iespēja saņemt svētību arī saviem mājdzīvniekiem.

"Izstādes iekārtojums visās eksponēšanas vietās tiek risināts saskaņā ar stingriem priekšrakstiem: izstādes eksponāti tiek ievietoti aplī ap zelta Budas Maitreijas statuju. Saskaņā ar budisma rakstiem, Maitreija būs nākamais Buda, kas nesīs līdzcietības un mīlošās laipnības pamācības pasaulē. Šo unikālo relikviju kolekciju vairāku daudzu gadu garumā ir kolekcionējis Lama Thubten Zopa Rinpoče. To papildinājis arī Viņa svētība Dalailama, uzdāvinot šai kolekcijai uzdāvināja astoņas Budas relikvijas. Visas relikvijas, kas būs apskatāmas Rīgā, vēlāk tiks ievietotas 45 metru augstajā Budas Maitreijas statujā, kuru būvēs Bodhgajā (Ziemeļindijā)," norāda Vasiļjeva.

"Cilvēki ir dziļi un personiski aizkustināti, kad nonāk saskarsmē ar šīm relikvijām. Mēs zinām tik daudzus stāstus par to. Tas noteikti ir veids, kā tuvināt cilvēkus Apskaidrībai. Relikvijas sniedz neticamu labumu pasaulei. Šeit un tagad..." stāsta Lama Thubten Zopa Rinpoče.

Tags

Dalailama
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form