Uz Latvijas simtgadi Cēsīs plāno izveidot muzeju 'Latvieši pasaulē'
Foto: LETA

Cēsīs, bijušās pamatskolas telpās, iecerēts izvaidot Pasaules latviešu mākslas centru ar Austra Graša bibliotēku, apvienojot to ar muzeju "Latvieši pasaulē".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ieceri uz Latvijas simtgadi cer īstenot Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V), un šādu iniciatīvu atbalsta arī Eiropas Latviešu apvienība (ELA), informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

ELA šonedēļ Igaunijā notikušajā ikgadējā biedru organizāciju sanāksmē vienojās saistībā ar Latvijas simtgadu sniegt savu ieguldījumu Eiropā dzīvojošo latviešu latviskās identitātes un piederības sajūtas stiprināšanā, nesot Eiropā Latvijas kā stipras, lepnas un eiropeiskas valsts tēlu.

Paredzēts, ka ELA biedru organizācijas un to mākslinieciskās pašdarbības kopas piedāvās savu dalību simtgades svinēšanas pasākumos Latvijā 2018.gada novembrī.

Savukārt Kultūras ministrija tiek aicināta ietvert Latvijas simtgades programmā Eiropas latviešu organizāciju pasākumus un paredzēt iespēju diasporas kopienās izmantot Latvijas valsts radītos simtgades materiālus - filmas, pētījumus, izstādes un citus.

Tajā pašā laikā ELA biedru organizācijas apņēmušās sagatavot un ELA prezidijam līdz šā gada jūnijam iesniegs savas ieceres par Latvijas simtgades atzīmēšanas sarīkojumiem, informējot Pasaules brīvo latviešu apvienību (PBLA) un Kultūras ministriju vienota pārskata izveidei par diasporas aktivitātēm. Savukārt ministrija sadarbībā ar ELA izstrādās vīziju par atbalstu diasporas mākslinieciskās pašdarbības kopu darbībai.

ELA šogad pievienojās Latviešu biedrība Norvēģijā, līdz ar to ELA pašlaik apvieno 20 latviešu un latviešu sadraudzības nevalstiskās organizācijas no 16 Eiropas valstīm ārpus Latvijas. ELA mērķis ir pārstāvēt Eiropas latviešu diasporas intereses, saskaņot tās biedru organizāciju darbību informācijas latviskās izglītības un kultūras un pilsoniskās līdzdalības jomā, kā arī veicināt sadarbību starp biedru organizācijām un radniecīgām organizācijām.

Kā ziņots, Latvijas valsts simtgades svinības noritēs no 2017. gada aprīļa ar Latgales kongresa simts gadu svinēšanu līdz Latvijas starptautiskas atzīšanas simtgadei 2021. gada janvārī ar svētku kulmināciju 2018. gadā. Latvijas valsts simtgades svinību vēstījums ir "Es esmu Latvija" un tā vadmotīvs ir "Es daru Latviju, es radu Latviju", aicinot ikkatru iesaistīties svētku sagatavošanā un svinēšanā, kopīgi un atbildīgi pieminot Latvijas vēstures notikumus un stiprinot pamatu Latvijas nākotnei.

Tags

Cēsis Latvijas simtgade
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form