Uzsāks tematiskās tiešrādes ekskursijas no 68 muzeju kopizstādes 'Latvijas gadsimts'
Foto: Valters Lācis

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja "Facebook" kontā 9. martā pulksten 18 ar tiešrādes ekskursiju "Migrācijas" tiks aizsākts tematisko ekskursiju cikls 68 muzeju kopizstādē "Latvijas gadsimts", portālu "Delfi" informē LNVM pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dr. art. Ievas Vītolas un Dr. hist. Toma Ķikuta vadībā skatītāji varēs izsekot brīvprātīgām un piespiedu migrācijām Latvijā 19. un 20. gs., uzzināt, kādus politiskus un kultūras nospiedumus tās atstājušas, kā ietekmējušas indivīdu un dzimtu likteņus. Jau 20. gadsimta sākumā līdz pat 10% latviešu dzīvoja ārpus mūsdienu Latvijas teritorijas, karu laikā bēgļu gaitās nācās doties desmitiem tūkstošu cilvēku, tāpat izceļošanas un ieceļošanas viļņi veidojuši arī Latvijas vēsturisko mazākumtautību kopienu likteņus. Izstādē šo tēmu reprezentē daudzi spilgti dzīvesstāsti un eksponāti no dažādiem Latvijas muzejiem.

Valsts simtgadei veltīto izstādi kopā ar tās kuratoriem līdz aprīļa beigām varēs iepazīt no vairākiem līdz šim neizceltiem skatpunktiem. Tēmu vidū minamas indivīda un varas attiecības, paaudzes un to vērtības, Latviju dažādos laikos iemiesojušie tēli un simboli.

Nākamās tiešrādē iecerētās ekskursijas:

16. martā pulksten 18 – "Kā attēlot Latviju? Tēli un simboli "Latvijas gadsimtā""
(Ginta Gerharde–Upeniece un Tālis Pumpuriņš);

30. martā pulksten 18 – "Brīvības robežas. Indivīds un vara "Latvijas gadsimtā""
(Māra Eņģele un Imants Cīrulis);

6. aprīlī pulksten 18 – "Valsts idejas nesēji. Paaudzes "Latvijas gadsimtā""
(Dāvis Pumpuriņš un Arnis Strazdiņš);

13. aprīlī pulksten 18 – "Ekstrēmu gadsimts" (Juris Ciganovs, Imants Cīrulis un Toms Ķikuts).

Pieslēgšanās ekskursijām ir bez maksas. Ekskursijas ilgums – aptuveni viena stunda. Par iespējamām izmaiņām ekskursiju norises laikos tiks ziņots muzeja sociālo tīklu kontos. Tiešrādes tiks ierakstītas un tās būs iespējams noskatīties arī LNVM digitālajos resursos.

2021. gada maijā noslēgsies pēdējos gados vērienīgākā muzeju kopizstāde "Latvijas gadsimts", kas kopš 2018. gada 4. maija bija skatāma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā. Atbilstoši sarežģītajai epidemioloģiskajai situācijai, izstādes noslēguma pasākumi norisināsies video tiešraižu, ierakstu un sociālo tīklu publikāciju formātā. Vienlaikus muzejs cer, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām vismaz individuālie apmeklētāji vēl pagūs apmeklēt izstādi klātienē.

Tags

Latvijas gadsimts Latvijas Nacionālais vēstures muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form