ojārs rubenis
Foto: F64

Kultūras ministrija (KM) iepazīsies ar tiesas spriedumu digitālās televīzijas lietā un tad lems, vai ir pamats no amata atbrīvot Latvijas Nacionālā teātra vadītāju Ojāru Rubeni, kuru tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi naudas sodu 18 000 eiro apmērā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KM 2009.gada oktobrī no amata atbrīvoja toreizējo Dailes teātra vadītāju Aivaru Līni, kurš tika turēts aizdomās par 21 000 latu izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem laikā, kad viņš bija Eiropas Komisijas (EK) delegācijas Latvijā administratīvais asistents. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Līnim bija aizliedzis ieņemt teātra direktora amatu. 2011.gada decembrī lieta pret Līni tika izbeigta pierādījumu trūkuma dēļ.

Kriminālprocesā Līnis tika turēts aizdomās arī par trīs likumu neievērošanu, slēdzot savstarpējus līgumus ar Nacionālā teātra direktoru Rubeni. 2009.gadā abu teātru direktori Rubenis un Līnis par konsultācijām viens otram samaksāja 2000 latu. Vēlāk prokuratūra saistībā ar to Līnim un Rubenim uzrādīja apsūdzības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgos nolūkos. Abi teātru direktori ar prokurori Zaļūksni panāca vienošanos par sodu - 100 stundas piespiedu darba katram.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma atzīt par vainīgiem 12 digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos, septiņiem no viņiem piespriežot reālu cietumsodu, bet sešiem nosakot naudas sodus. Tikmēr piecas personas attaisnotas un viena atbrīvota no kriminālatbildības. Rubenis ir starp tiem sešiem notiesātajiem, kuriem piespriesti naudassodi, taču šo tiesas spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt.


    Tags

    Digitālās TV lieta KNAB Kultūras ministrija Latvijas Nacionālais teātris Ojārs Rubenis
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form