Zināms, kad izsludinās konkursu uz LNO valdes locekļu amatiem
Foto: DELFI

Trešdien, 19.jūnijā, Kultūras ministrija izsludinās konkursu uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) trīs valdes locekļu amatiem. Pieteikumus dalībai konkursā varēs iesniegt līdz 19.jūlijam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē Kultūras ministrijā, LNO likumā noteiktais jauno valdes locekļu apstiprināšanas termiņš ir 2013.gada 31.decembris, tomēr Kultūras ministrija cer tos izraudzīties līdz šā gada 1.septembrim, lai amata pienākumus valde varētu sākt pildīt, jau sākoties jaunajai operas sezonai.

Pretendentus plānots vērtēt 3 kārtās. Otrajā kārtā notiks sākotnējās intervijas ar pirmajā kārtā tālākai atlasei izvirzītajiem pretendentiem. Trešajā kārtā notiks padziļinātas intervijas ar noslēdzošajai kārtai izvirzītajiem pretendentiem.

Pretendentus vērtēs īpaši šim mērķim izveidota komisija, par kuras priekšsēdētāju izraudzīts kultūras ministres padomnieks Jānis Dripe. Komisijā darbosies Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Artis Sīmanis, Latvijas prezidentūras ES padomē sekretariāta Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programmas vadītāja Selga Laizāne, Latvijas Kultūras akadēmijas kultūras menedžmenta profesors Ivars Bērziņš, Kultūras alianses pārstāvis Juris Dambis, KM valsts sekretāra vietnieks Uldis Lielpēters un KM Juridiskās nodaļas vadītājas vietnieks Juris Šumeiko. Pretendentu vērtēšanas gaitā komisijai ir tiesības piesaistīt arī citus ekspertus un speciālistus.

Saskaņā ar Latvijas Nacionālās operas likumu valdes priekšsēdētāju no trim konkursā uzvarējušajiem valdes locekļiem apstiprinās kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

Konkursa nolikums, kā arī cita ar dalību konkursā saistītā informācija no 19.jūnija būs pieejama Kultūras ministrijas mājaslapā, sadaļā "Vakances".

Tags

Andrejs Žagars Jānis Dripe Kultūras ministrija Latvijas Kultūras akadēmija Latvijas Mūzikas akadēmija Latvijas Nacionālā opera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form