Eiropas kultūras mantojumam veltītā konferencē Briselē stāstīs par Dziesmu svētkiem
Foto: LETA

Otrdien, 26. jūnijā, Eiropas Parlamentā Briselē norisināsies Eiropas Kultūras mantojumam veltīta augsta līmeņakonference "Kultūras mantojums Eiropā: savienojot pagātni un nākotni". Vienīgā pārstāve no Baltijas valstīm, atklāšanas panelī ar prezentāciju par latviešu Dziesmu un deju svētkiem īpaši aicināta piedalīties arī Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, portālu "Delfi" informē EP Informācijas biroja Latvijā pārstāve Signe Znota-Znotiņa.

Konferenci atklās Eiropas Parlamenta (EP) un Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāji - Antonio Tajāni un Žans Klods Junkers.

Šī būs iespēja kultūras žurnālistiem no Eiropas valstīm uzzināt plašāk par vienu no lielākajiem Latvijas valsts simtgades notikumiem – XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem.

"Mums, latviešiem, Dziesmu un deju svētku tradīcija ir viena no spilgtākajām latviskās identitātes izpausmēm, taču, ja paskatāmies uz šīs tradīcijas saknēm, nepārprotami atklājas tas, ko mūs aicina atcerēties, pētīt un popularizēt Eiropas kultūras mantojuma gads – proti, vietējā savdabīgā mantojuma izcelsmē atrodamās un saskatāmās mūs visus vienojošās kopīgās eiropeiskās vērtības. Arī mūsu Dziesmu un deju svētku saknes ir meklējamas Eiropaskultūrā vēl krietni pirms Latvijas valstiskuma veidošanās, taču mūsdienās tik spēcīgu kopā dziedāšanas tradīciju nevarēsim atrast nekur pasaulē - Dziesmu un deju svētkos iesaistās 38% iedzīvotāju, savukārt netiešā veidā - nodrošinot dažādus pakalpojumus, baudot svētkus klātienē vai arī tiešraidēs - pat 87%. Tieši tādēļ mūsu svētkus atzinīgi vērtē un apbrīno visā pasaulē," akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Konference Briselē sāksies pulksten 15.00 pēc Latvijas laika un būs skatāma arī tiešsaistē šeit.

Tags

Dace Melbārde Dziesmu svētki 2018 Eiropas Parlaments

Comment Form