No 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgu pieskandinās XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, kas šogad tiks aizvadīti Latvijas simtgades zīmē. Lai nekas netraucētu izbaudīt svētku gaisotni, piedāvājam pasākumu apmeklētājiem iepazīties ar praktisku informāciju.

Ieteikumi

Koncertu un pasākumu norises vietās ierodieties laikus;
Esiet pacietīgi! Tik plaši apmeklētos koncertos viss aizņem vairāk laika, piemēram, biļešu un mantu pārbaude, ēdienu un dzērienu iegāde utt.;
Pret pārējiem izturieties tā, kā jūs vēlētos, lai izturas pret jums. Apsardzes un pārējie svētku nodrošināšanā iesaistītie darbinieki dara savu darbu, viņi nav noskaņoti pret jums, tāpēc rūpīgi sekojiet viņu norādījumiem;
Pirms došanās uz pasākumu jau laikus iepazīstieties ar informāciju par koncertu un izpētiet norises vietas plānu;
Norises vietas atstāšana pēc koncerta var aizņemt laiku, ierēķiniet arī to;
Lietus laikā ieteicams izmantot lietusmēteļus, jo lietussargus pasākumu norises vietās ienest būs aizliegts;
Paņemiet līdz skaidru naudu. Ne visās tirdzniecības vietās pasākumu norises laikā būs iespēja norēķināties ar maksājuma kartēm;
Ja kas atrasts vai pazaudēts, lūgums vērsties Informācijas centros, kuri darbosies lielākajās svētku norises vietās.

Ierašanās uz koncertiem

Koncertu un pasākumu norises vietās jāierodas laikus;
Daugavas stadionā – ierašanās no pulksten 19.00;
Mežaparka Lielajā estrādē – ierašanās uz Noslēguma koncerta „Zvaigžņu ceļā” ģenerālmēģinājumu 7. jūlijā no pulksten 17.00, uz koncertu 8. jūlijā – no pulksten 16.00.

Cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem

Cilvēkiem ar kustību ierobežojumiem būs speciāls transports nokļūšanai līdz Mežaparka Lielajai estrādei ģenerālmēģinājumā un Noslēguma koncertā.

Autobuss kursēs no sabiedriskā transporta pieturvietas “Viestura prospekts 97” (2., 11., 19., 24., 58. autobuss, 224. un 300. mikroautobuss) gan pirms koncerta, gan koncerta laikā, gan tam noslēdzoties, līdz Mežaparka Lielajai estrādei un atpakaļ, uz sabiedriskā transporta pieturvietu.

Suvenīri

Svētku suvenīri pieejami www.svetkuveikals.lv, Svētku laikā – lielākajās norises vietās – Mežaparkā, Daugavas stadionā, Skonto stadionā, Vērmanes dārzā un Esplanādē.

Satiksme

Dziesmu un deju svētku rīkotāji iesaka uz koncertu norises vietām doties ar velosipēdu, kājām vai sabiedrisko transportu, personīgo autotransportu novietojot citur pilsētā. Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona tuvumā skatītāju personīgajiem transportlīdzekļiem autostāvvietu nebūs. Īpaši ierīkota apsargājama velonovietne būs Mežaparkā un pie Daugavas stadiona.

Svētku laikā rīdziniekiem jārēķinās ar satiksmes sastrēgumiem un ierobežojumiem, īpaši 1. jūlijā, kad notiks Svētku dalībnieku gājiens.
Aicinām savlaicīgi iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem Svētku mājaslapā, Rīgas pašvaldības mājaslapā un sociālo mediju kontos!

Ģimenēm ar bērniem

Dziesmu un deju svētku pasākumos ieeja bērniem līdz 7 gadu vecumam ir bez maksas (ja netiek aizņemta atsevišķa sēdvieta);
Vecākiem, kas plāno ņemt uz pasākumiem bērnus jaunākus par 3 gadiem, lūgums izvērtēt, vai konkrētais pasākums (tā saturs, norises vieta un laiks) ir piemērots bērna vecumam un vai tas nesagādās liekas problēmas bērnam, viņa vecākiem un citiem apmeklētājiem.;
Gan Mežaparka Lielajā estrādē, gan Daugavas stadionā drošības un koncerta mākslinieciskā risinājuma dēļ bērnu ratiņus nebūs iespējams novietot ejās. Bet, ja esat nolēmuši apmeklēt šos koncertus ar zīdaiņa vecuma bērniem un doties ar ratiem Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, lūgums izvēlēties saliekamos ratiņu modeļus, kas aizņem mazāk vietas un ir novietojami zem sēdvietām. Savukārt Daugavas stadionā ratus (dažāda modeļa) varēsiet atstāt tribīņu gaiteņos vai pie tribīnēm, netraucējot skatītāju kustībai. Koncerta laikā tos varēs arī novietot velonovietnēs pie Mežaparka Lielās estrādes un Daugavas stadiona, kur tie būs drošībā. Rīkotāji atbildību par personīgām mantām neuzņemas.

Atgādiniet saviem bērniem par drošības pasākumiem un izstāstiet, kur meklēt palīdzību, ja viņš ir apmaldījies. Bērnam vai nu jāzina no galvas vecāku tālruņa numurs, vai jāuzraksta tas uz lapiņas un jāieliek kabatā. Atgādiniet, ka nedrīkst runāt ar aizdomīgiem svešiniekiem, nedrīkst ļaut sevi aiztikt un skarties klāt. Īpaši uzsveriet, lai neiet līdzi un nekur nebrauc kopā ar nepazīstamiem, kā arī neko neņem no svešinieka – pārtiku, priekšmetus, naudu un tml. Palīdzība jāmeklē, vēršoties pie pasākuma rīkotājiem, apsardzes darbiniekiem, informācijas centrā, pie policijas darbiniekiem, mediķiem.

Labāk atstāt mājās

Biļetes otrajā pusē ir virkne piktogrammu, kuras iesakām izpētīt un, nākot uz svētku norisēm, arī ievērot.

Svētku norises vietās nedrīkstēs ienest:

lietussargus;
ēdienu un dzērienus (izņemot specializēto bērnu pārtiku);
šaujamieročus, asus priekšmetus, pirotehniku, lāzerpildspalvas, bīstamas vielas un priekšmetus;
alkoholiskos dzērienus un narkotiskās vielas;
dzīvniekus (par servisa suņiem aicinām laikus informēt Rīkotājus info@dziesmusvetki.lv vai +371 67228985);
liela izmēra somas (mantu apskate var aizņemt ilgu laiku, veidojot rindas);
skeitborda dēļus un citus aktīvā sporta piederumus;
foto, video aparatūras statīvus un pašbildēšanas statīvus/selfijstikus.

Biļešu reversā piktogramma norāda uz pilnīgu aizliegumu ienest fotokameras. Neraugoties uz to, Svētku rīkotājs atļauj ienest brīvdabas pasākumos visa veida foto un video tehniku, kā arī fotografēt un filmēt no sēdvietām, netraucējot apkārtējiem skatītājiem.

Datu drošība

Dziesmu un deju svētki ir publisks pasākums, tādēļ žurnālistiem nav jāsaņem dalībnieku piekrišana, lai viņus filmētu un fotografētu – visi, kas ir svētkos, var būt redzami gan televīzijas pārraidēs, gan drukātajos medijos.

Privātpersonas pašu uzņemtās fotogrāfijas drīkst ievietot sociālajos tīklos pat tad, ja tajās redzami citi cilvēki. Ja kādam, kas redzams fotogrāfijā, nepatiks, ka viņa attēls apskatāms publiski, viņš varēs lūgt savu seju tajā paslēpt vai fotogrāfiju izdzēst.

Ja atrodat citas personas dokumentus, aicinām ziņot svētku organizatoriem vai dokumentu izdevējiem, nevis meklēt to īpašnieku ar sociālo tīklu starpniecību.

Uzziņu tālrunis

Dziesmu un deju svētku uzziņas apmeklētājiem pa LMT bezmaksas informatīvo tālruni: 80768076

Info centri

Svētku laikā vairākās vietās Rīgā un Svētku norises vietās darbosies Info centri, kuros varēsiet uzzināt visu par mēģinājumu un koncertu laikiem, pasākumu teritoriju plānojumiem, noskaidrot visu par transporta kustību, papildreisiem, satiksmes ierobežojumiem, ziņot par nozaudētām un atrastām mantām, jautāt visu par Svētku norisēm.
Info centru tālrunis: 26436135

Info centru adreses un darbalaiki:

Skonto stadions: 1. jūlijs 14.00–23.30;
Daugavas stadions: 3.–5. jūlijs 6.00–23.30, 6.–7. jūlijs 19.00–01.00;
Mežaparka Lielā estrāde: 5.–6. jūlijs 7.00–21.00, 7. jūlijs 7.30–24.00, 8. jūlijs 16.00–5.00;
Esplanāde: 1.–6. jūlijs 10.00–23.00, 7. jūlijs, 9.00–22.00, 8. jūlijs, 10.00–20.00;
Vērmanes dārzs: 1.–7. jūlijs 10.00–23.00, 8. jūlijs 10.00–20.00;
Brīvības laukums: 1.–7. jūlijs 9.00–22.00, 8. jūlijs 9.00–20.00;
Elektrum Olimpiskais centrs: 1.–8. jūlijs 7.00–19.00.

Droniem – nē

Jebkurš dalībnieks vai skatītājs drīkst gan filmēt, gan fotografēt svētku norisi (bez statīviem), vienīgais ierobežojums – ne svētku gājienā, ne koncertos nedrīkstēs izmantot bezpilota lidaparātus jeb dronus. No 30. jūnija līdz 9. jūnijam Rīgā būs noteikta bezpilota lidaparātu lidojumu aizlieguma zona, ko stingri uzraudzīs. Svētku norisi no augšas filmēs tikai organizatoru bezpilota lidaparāts, no kura iegūtais materials būs izmantojams bez autortiesību ierobežojumiem.

Foto/video

Biļešu reversā piktogramma norāda uz pilnīgu aizliegumu ienest fotokameras. Neraugoties uz to, Svētku rīkotājs atļauj ienest brīvdabas pasākumos visa veida foto un video tehniku, kā arī fotografēt un filmēt no sēdvietām, netraucējot apkārtējiem skatītājiem.

Tags

Dziesmu svētki Dziesmu svētki 2018

Comment Form