Noslēdzot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, aizvadīta vērienīga Sadziedāšanās nakts – pirmo reizi Latvijas vēsturē dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem pievienojās vēl vairāki simti dziedātāju – virtuālais koris. Ar unikāla tehnoloģiju risinājuma starpniecību – balss spēli "DzieDot", tautā tik iemīļotā tautasdziesma "Tumša nakte, zaļa zāle" izskanēja par 450 balsīm spēcīgāk virtuālā kora dalībnieku izpildījumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Dziesmu svētkos mēs svinam to, ka esam dziedātāju tauta – mēs svinam mīlestību uz dziesmu, kopības un vienotības sajūtu, sava latviskā gara spēku. Tāpēc jo īpaši liels ir mans gandarījums izveidot pirmo Dziesmusvētku virtuālo kori, kas uz Dziesmusvētku lielās estrādes ļāva nokļūt arī tiem, kam koris līdz šim bijis vien neizsapņots sapnis. Esmu gandarīts, ka ar balss spēli DzieDot ir izdevies popularizēt četrbalsīgo dziedāšanu un darīt to mūsdienīgi un atraktīvi, uzrunājot jauniešus un plašāku sabiedrību ārpus Dziesmusvētku kopienas," stāsta spēles "DzieDot" līdzautors, diriģents, Dziesmu svētku Sadziedāšanas nakts mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Viedtālruņu lietotne jeb balss spēle "DzieDot" jebkuram spēlētājam palīdz attīstīt dziedātprasmi un pārliecību par sevi kā dziedātāju, mācoties latviešu tautasdziesmas. Nepilnu trīs mēnešu laikā balss spēle lietotāju tālruņos ir lejupielādēta 40 000 reižu. Jaunā spēle tās lietotājiem ne tikai palīdzējusi apgūt četrbalsīgas dziedāšanas prasmi, bet arī ļāvusi piedalīties svētkos līdz šim nebijušā veidā, vairāk nekā 450 dziedātājiem ar savu dziedājumu virtuāli nokļūstot uz lielās Mežaparka skatuves Sadziedāšanās naktī.

"Ja pirms pāris mēnešiem man kāds būtu teicis, ka piedalīšos Dziesmusvētkos – turklāt kā daļa kora, vien neticībā pasmaidītu. Nekad neesmu ne dziedājis korī, ne dejojis, taču mans lielākais prieks, pašam izmēģinot balss spēli DzieDot, bija redzēt interesi manu bērnu acīs. Tad nu kora sastāvā esmu gan es, gan mans dēls, gan viņa draugi," pieredzē dalās Māris Matrevics, Dziesmu svētku virtuālā kora bass.

Dziesmu svētku virtuālā kora video veidojusi māksliniece Katrīna Neiburga, atšķirīgas vizualizācijas veidojot uz pieciem lielizmēra estrādes ekrāniem. Sadziedāšanās naktī, dziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle" atskaņošanas laikā, uz vietas esošajiem dalībniekiem Mežaparka lielajā estrādē uz ekrāniem ierakstā pievienojās tie dziedātāji, kas balss spēlē "DzieDot" bija iedziedājuši šo vienu no latviešu mīlētākajām tautasdziesmām.

Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām savos viedtālruņos atrodama spēles mājaslapā www.dziedot.lv.

Tags

Dziesmu svētki Dziesmu svētki 2018 Katrīna Neiburga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form