Mūžībā devies gleznotājs un rakstnieks Uldis Zemzaris
Foto: LETA

94 gadu vecumā mūžībā devies gleznotājs un rakstnieks Uldis Zemzaris.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņš dzimis 1928. gadā Jūrmalā. Absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Valsts Mākslas akadēmiju.

Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1957. gada, Latvijas Rakstnieku savienības biedrs kopš 1971. gada.

1969. gadā debitējis literatūrā ar īsprozas krājumu "Modeļa pieradināšana". Ulda Zemzara darbos tēlota galvenokārt mākslinieku ikdiena un pasaules uztveres īpatnības. Viņa rakstības manierei piemīt viegla ironija un humors, raksturo literatura.lv. Uldis Zemzaris zināms ar apcerēm par ievērojamiem latviešu rakstniekiem un māksliniekiem. Viņa portretējumi atrodami grāmatās "Uzgleznot sevi" (1978) un "Mākslinieki dzīves ceļā satiktie" (2017),

Uldim Zemzarim bijušas vairākas gleznu personālizstādes kā Latvijā, tā citviet pasaulē, īpaši ASV un Kanādā. Viņa mākslā dominē reālisma principi, glezno galvenokārt portretus, figurālas kompozīcijas, ainavas, marīnas un klusās dabas. Epizodiski strādājis arī abstraktās mākslas stilistikā.

Tags

Māksla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form