Mūžībā devusies aktrise un politiķe Ausma Kantāne
Foto: LETA

Svētdienas, 29. maija, rītā 80 gadu vecumā mūžībā devusies aktrise un politiķe Ausma Kantāne-Ziedone, ziņo LTV Ziņu dienests.

close-ad
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled
Ads disabled

Kantāne dzimusi Rīgā 1941. gada 10. novembrī.

Viņa 1963. gadā absolvēja Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultāti un tūlīt pēc tam kļuva par Dailes teātra aktrisi. Viņu izraudzījies pats Eduards Smiļģis, pirms dažiem gadiem rakstīja Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja pārstāvji.

Aktrise spēlējusi dažāda žanra un stilistikas lomas. Pie "virsotnēm" pieskaitāmas Anna Maksima Gorkija darbā "Barbari" (1974), Agnese Henrika Ibsena "Brandā" (1975), Anna A. Kērtesa "Atraitnes" (1979), Silvija K. Būzas "Sievietes, sievietes…"(1986), Letisa P. Šefera "Letisa un mīlašķis" (1991), marķīze de Merteija K. Hemptona "Bīstamie sakari" (1996).

Pēc četrdesmit gadiem teātrī Kantāne iesaistījās politikā un no politiskās partijas "Jaunais laiks" rindām tika ievēlēta 8. un 9. Saeimas sasaukumā. Viņa apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa 3. šķiru.

Ausma Kantāne-Ziedone bija precējusies ar dzejnieku Imantu Ziedoni (1933-2013).

View this post on Instagram

A post shared by DAILE (@daile.lv)

Ads disabled
Ads disabled

Tags

Ausma Kantāne
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Ads disabled

Comment Form

Ads disabled
Ads disabled