Labākais tulkojums: Maira Asare par Ļenas Eltangas romānu 'Akmens kļavas'
Foto: Dāvis Valbaks.

Latvijas Literatūras gada balvas 2014 pretendents kategorijā "Labākais tulkojums": Maira Asare par Ļenas Eltangas romāna "Akmens kļavas" tulkojumu no krievu valodas, "Jāņa Rozes apgāds".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Literārais konsultants Sergejs Moreino. Mākslinieks Toms Mrazausks.

Ļena Eltanga (1964) ir viena no savdabīgākajām krievu mūsdienu rakstniecēm, kuras daiļradi salīdzina ar pasaules mēroga postmodernistu veikumu. Dzimusi Ļeņingradā, studējusi Irkutskā, kopš 1991. gada dzīvo Viļņā. Strādājusi par žurnālisti un tulkotāju, publicējusi divus dzejoļu krājumus un trīs romānus.

Romāna darbība risinās pansijā "Akmens kļavas", kas atrodas izdomātā ciematiņā Velsā. Tā sižets ir virtuoza detektīvmīkla, kuras krāšņā, bagātā izteiksmes forma priecēs katru valodas gardēdi. Raganīgās pansijas noslēpumi, Īrijas līča dzestrā dvesma, Velsas senās leģendas, mīlas stāsts amplitūdā no kaislības līdz naidam, mīklainā nāve, kuras – iespējams – nemaz nav bijis...

Tā ir grāmata prātamežģis, kuras varoņi maina maskas un jauc pēdas tik meistarīgi, ka atklāt pagātnes noslēpumus viņiem ir tikpat svarīgi, kā saprast tagadnes jēgu.

Dzejniece un tulkotāja Maira Asare dzimusi 1960. gadā Siguldā. Beigusi Limbažu 1. vidusskolu (1978). Mācījusies Rīgas Medicīnas institūtā (1978–1981) un Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļā (1988–1990). Strādājusi zvērinātu advokātu birojā "Medvecka, Ramiņa & Arājs" par sekretāri konsultanti (1992–1999), Ventspils Kultūras centrā (2008–2009) un Ventspils Galvenajā bibliotēkā (kopš 2010). Izcietusi sodu Iļģuciema sieviešu cietumā (2003–2007). Dzejoļus publicē kopš 1988. gada, raksta prozu. 2009. gadā publicējusi romānu "Sieviešu zona" (2009). 

Par pirmo dzejoļu krājumu "Kas ar dzeguzi spēlējas" (1995) saņēmusi Dzejas dienu balvu (1996). Tulko un atdzejo no krievu valodas (S. Moreino, S. Timofejevs, A. Ivļevs, S. Sokolovs u.c.).

Tags

Latvijas Literatūras gada balva
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form