11. novembra krastmalā izskanēs koncerts 'Daugav' abas malas'
Foto: Publicitātes foto

11. novembra krastmalā 18. novembrī pulksten 20.10 koncertu "Daugav abas malas" sniegs orķestris "Rīga", vīru koris "Gaudeamus" un dziedātāji no vairākiem Rīgas vīru koriem, aktieri Rēzija Kalniņa un Mārtiņš Vilsons, portālu "Delfi" informē orķestra "Rīga" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Programmā skanēs dziesmas, kuru tapšana un popularitāte attiecas uz Latvijas valsts dibināšanas laiku pirms simts gadiem.

Režisores Daces Micānes-Zālītes veidotā koncerta koncepcija saistās ar Latvijas dabas skaistuma slavinājumu, ko vārdos pauž gan latviešu tautas dziesmas, gan dzejas rindas, gan arī Latvijas gleznotāju gleznas. Līdzās mūzikas skanējumam 11. novembra krastmalā būs unikāla iespēja uz ekrāniem skatīt latviešu klasiķu – Jaņa Rozentāla, Vilhelma Purvīša, Jūlija Federa un citu autoru slavenākās gleznas.

Koru un orķestra sniegumā būs iespēja dzirdēt un līdzdziedāt labi zināmas dziesmas, kā "Svēts mantojums", "Daugav' abas malas", "No Dzimtenes sveiciens", "Liepas satumst", "Ik katru sestdien's vakaru". Mūziķi sagatavojuši arī virkni šobrīd piemirstu dziesmu: "Saule uzlec mirdzēdama", "Tur tālu kaujas laukā" un citas.

Kopā ar Orķestri "Rīga" un vīru koriem pulksten 21.00 visiem būs iespēja dziedāt tautas svinīgo lūgšanu – Baumaņu Kārļa sacerēto Latvijas valsts himnu: "Dievs, svētī Latviju!". Simtgades svinību reizē – ar orķestra spēlētu pavadījumu.

Jau nākamajā dienā, 19. novembrī, kas uzskatāma par jaunās simtgades pirmo dienu, VEF Kultūras pilī plkst. 19.00 notiks Orķestra "Rīga" koncerts "Tēvzemei un Brīvībai". Koncertā tiks atskaņota Jurjānu Andreja kantāte "Tēvijai", kā arī divi latviešu komponistu jaundarbi. Koncerta lielākā intriga ir Jura Kulakova kantāte "Tēvzemei un Brīvībai", kuras tituldziesmā – Viļa Veldres dzeja ar vārdiem "Ai, Latvija, Tu māte svētā". Kantātes atskaņojumā piedalīsies solisti Marlēna Keine, Ieva Parša, Emīls Klaužs un Miervaldis Jenčs, kā arī jauktie kori: Latvijas Zemessardzes koris Stars", kamerkoris "Fortius" un Valmieras kultūras centra jauktais koris "Valmiera". Savukārt pirms Jura Kulakova kantātes izskanēs Ilona Breģes jaunais skaņdarbs orķestrim "Mūzika Kārļa Zāles piemiņai", kas balstīts tēlnieka monumentālo skulptūru tematikā un tapis, atceroties Kārļa Zāles 130. dzimšanas dienu.

Bezmaksas ielūgumi (vēl pieejamas vietas balkonā) būs saņemami 19. novembrī no pulksten 15.00 līdz plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Informācijas centrā.

Tags

18. novembris Gaudeamus Latvijas simtgade Orķestris Rīga Rēzija Kalniņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form