Aicina uz Haralda Sīmaņa koncertu 'Fransuā Vijona balādes'
Foto: Publicitātes foto

Trešdien, 8. novembrī, pulksten 18.30, galerijas "Museum LV" un "Grata JJ" telpās (Andreja Pumpura ielā 2) notiks dziesminieka Haralda Sīmaņa koncerts "Fransuā Vijona balādes", kas notiks Roberta Dinera un Lilijas Dineres izstādes "Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas" ietvaros, portālu "Delfi" informē galerijas "Museum LV" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dziesminieku Haraldu Sīmani un māksliniekus Robertu Dineru un Liliju Dineri vieno Fransuā Vijona dzejas izdevums, kuru latviešu valodā atdzejojusi Cecīlija Dinere. Lilija Dinere krājumam veidoja ilustrācijas, Roberts Diners auga šajā atmosfērā, bet Haralds Sīmanis radījis dziesmas ar Vijona tekstiem. Ieeja koncertā – bez maksas.

Izstādē "Dievi, varoņi, atspulgi un ēnas" Lilija Dinere un Roberts Diners pievēršas senajiem kultūrslāņiem, varoņiem un episkiem notikumiem, kuros mūsdienu cilvēks saredz analoģijas ar sevi un dzīvi šobrīd, un neapzināti tiecas ar tiem identificēties. Māksliniekus interesē mītu kodi un arhetipi – to kulturālā savdabība un reizē universālums.

Izstādē var arī aplūkot abu mākslinieku radošas sadarbības rezultātu, proti, divu nozīmīgu literāro pieminekļu – senfranču eposa "Dziesma par Rolandu" un senislandiešu episko dziesmu krājuma "Eddas dziesmas" – vizuālo interpretāciju latviešu valodas izdevumiem. Apskatāmas šo eposu ilustrācijas, kas veidotas kā divu mākslinieku savstarpēja darbu integrācija - Roberta trīs dimensiju objektu, skulptūru un to fragmentu savienošana ar Lilijas gleznojumiem, fotogrāfijām un jauktas tehnikas darbiem.

Izstādes darba laiks: pirmdien – piektdien no 11.00 līdz 19.00, sestdien – no 11.00 līdz 17.00.

Tags

Haralds Sīmanis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form