27. aprīlī pirmo reizi Latvijā ar savu vienīgo koncertu Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars" viesosies irāņu mūzikas leģenda Saeids Šanbehzade (Saeid Shanbehzadeh), portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Kopā ar savu pasaules mūzikas ansambli "Shanbehzadeh Ensemble" viņš piedāvās dejas un meditatīvu mūziku no Persijas līča reģiona. Koncerts turpinās Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" ekskluzīvo koncertsēriju "Pasaule Lielajā dzintarā".

Ansambļa līderis Saeids Šanbehzade ar savu eksotisko, oriģinālo un rietumos tik neierasto mūziku un deju jau uzstāsies pasaules prestižākajos mākslas centros un koncertzāles, tai skaitā, Kenedija Mākslas centru Vašingtonā, "Pierre Boulez Saal" Berlīnē, koncertzālēs Ķīnā, Brazīlijā un Ziemeļamerikā.

Koncertā uzstāsies arī Rostams Mirlašari (Rostam Mirlashari), Nagibu Šanbehzade (Naghib Shanbehzadeh) un Šeida Bozorgmēra (Sheida Bozorgmehr).

"Shanbehzadeh Ensemble" ir irāņu mūzikas ansamblis, kas teju pirms 30 gadiem izveidots Bušerā, Irānas dienvidos un izpilda reti atskaņotu Bušeras provinces tradicionālo mūziku un deju, kas uz Dienvidirānu pirms vairākiem gadsimtiem atvesta no Āfrikas. Vēsturiski Bušeras provinci apdzīvojuši galvenokārt afrikāņu un arābu izcelsmes irāņi, tāpēc arī ansambļa skanējuma pamatā ir arābu un afrikāņu muzikālās tradīcijas un ritmi, ko papildina Persijas un Indijas ietekmes. Ansambļa maģiskie ritmi un melodijas skatītājus Irānā, Eiropā un Ziemeļamerikā priecē jau kopš 1990. gadiem.

Ansamblis spēlēs Rietumu pasaulē maz iepazītus mūzikas instrumentus – neyanban (irāņu dūdas), neyjofti (dubultklarnete), dammam (abpusēja cilindriska bunga), zarbetempo un pippeh (perkusijas), senj (lokālas izcelsmes šķīvji), bough (raga pūšaminstruments), kā arī flautu.

Grupas līderis un dibinātājs Saeids Šanbehzade ir starptautiski atzīts irāņu mūziķis un dejotājs. Saeida senči nāk no Zanzibāras, Austrumāfrikas, bet pats viņš dzimis Bušerā un jau septiņu gadu vecumā sācis apgūt mūzikas instrumentu spēli un deju. Divdesmit gadu vecumā viņš izveidoja "Shanbehzadeh Ensemble", ar kuru jau pirmajā darbības gadā ieguva pirmo vietu prestižākajā Irānas mūzikas festivālā "Fajr Music Festival" Teherānā. Šodien Saeids dzīvo Parīzē un ir ne tikai izcils mūziķis, bet arī ievērojams etnomuzikologs un mūzikas, dejas un mūzikas teorijas profesors Toronto, Parīzē un Irānā.

Koncerts turpina Liepājas koncertzāles koncertsēriju "Pasaule Lielajā dzintarā", kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Ziemeļeiropā. Februārī sērijas ietvaros Liepājā viesosies izcilais itāļu tenors Marko Bīslijs (Marco Beasley), bet oktobrī – pasaulslavenā džeza pianiste no Japānas – Hiromi.

Tags

Lielais Dzintars Liepāja

Comment Form