Ar koncertu 'Kokteilis Windstream gaumē' atklās festivālu 'Windstream'
Foto: Publicitātes foto

20.martā festivālu "Windstream" atklās ar koncertu "Kokteilis Windstream gaumē", kurā varēs dzirdēt dažādu komponistu skaņdarbus pūtēju orķestra "Rīga", vokālās grupas "Framest", solistu Ārnes Otsa (trompete), Māra Evelona (mežrags) un diriģenta Raita Ašmaņa atskaņojumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdzās labi zināmiem skaņdarbiem, diriģents Ašmanis programmā ir iekļāvis divus pirmatskaņojumus Latvijā, kuru autors ir slavenais austriešu komponists Oto Švarcs. Viņa ierakstu albumu tirāžas ir patiesi grandiozas un rēķināmas miljonos eksemplāru. Dzimis 1967.gadā Noikirhenē, apguvis kompozīciju un trompetes spēli Vīnes Mūzikas akadēmijā. Kopš 2001. gada aktīvi pievērsies filmu mūzikas sacerēšanai, sadarbojoties ar daudzām telekompānijām, savukārt Latvijā ar Švarca mūziku bijusi iespēja redzēt televīzijas seriālus "Police call 110" un "Die Alpenklinik".

Koncertā 20. martā Lielajā ģildē skanēs Švarca 2008. gadā sacerētais skaņdarbs "Absolute Crossover" orķestra "Rīga" atskaņojumā un 2007.gadā sacerētais "Cape Horn" ar mežraga solo.

Šie Švarca darbi jau kļuvuši par pieprasītiem koncertskaņdarbiem visā pasaulē un izdoti albumos. Mežraga solo spēlēs Māris Evelons – jauns, talantīgs mūziķis, kura karjera vēl tikko aizsākusies. Viņš ir pabeidzis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu un studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Tāpat koncertā skanēs virkne džeza kompozīciju trompetei solo ar orķestri – Sandovala "Closely Dancing", Mangiones "Children of Sanchez", Gudvina "Mueva Los Huesos" un Monterdes "Virgen La Macarena". Solo spēlēs Ārne Ots, viesis no Igaunijas, kas pārstāv Igaunijā slaveno Otsu mūziķu dzimtu.

Dzimis 1985. gadā, studējis Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā. 2005. gadā devies koncertturnejā kopā ar Eiropas Jauniešu džeza orķestri, bet 2006. gadā ieguvis pirmo vietu Andreja Jurjāna pūšaminstrumentu konkursā.Šobrīd viņš aktīvi uzstājas gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas koncertos.

Biļetes uz koncertu pieejamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Framest
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form