Ar koncertu svinēs Latgales vēstniecības 'Gors' devīto dzimšanas dienu
Foto: Andrejs Vasjukevičs

Sestdien, 28. maijā, pulksten 18 Latgales vēstniecība "Gors" aizvadīs devītās dzimšanas dienas svinību koncertu "Gaismas lāse".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā uzstāsies Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, pianists Reinis Zariņš, bet programmā skanēs komponisti, kas katrs ir bijis klātesošs koncertzāles tapšanas un veidošanās stāstā – Jānis Ivanovs, Mārtiņš Brauns un Imants Zemzaris.

Koncertprogramma būs īpaša ar tās pirmo daļu – tā izskanēs Latgales vēstniecības "Gors" foajē telpā, kur Jāņa Ivanova vokalīzes saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa spēli. Koncerta otrajā daļā "Gora" Lielajā zālē skanēs dziesmas no iecerētā, taču nerealizētā Mārtiņa Brauna jubilejas koncerta "Mārtiņrozes un novembris".

Tuvojoties devītās gadskārtas koncertam, koncertzāles ilggadējs draugs un pianists Reinis Zariņš teic: "Svētku reizēs vēlos vairāk runāt par jubilāru, nevis dzimšanas dienas koncerta programmu, tā kā "Goram" piemīt īpašs gars - to es esmu jutis jau kopš mana pirmā koncerta 2014. gadā. Īpašo koncertzāles garu un tās dvēseli rada šī nama cilvēki, komanda, kas vienmēr liek justies kā mājās, parādot daudz plašāku viesmīlību, kā varētu sagaidīt. Es kā mūziķis, kurš šeit viesojas salīdzinoši reti, saucu par laimīgiem tos, kas koncertzālē aizvada ikdienu!".

Latgales vēstniecība "Gors" tika atklāta pirms deviņiem gadiem, 2013. gada 29. un 30. maijā aizvadot koncertzāles atklāšanas koncertus un kļūstot par pirmo augsta līmeņa akustisko koncertzāli Latvijā, kas uzcelta pēc valsts neatkarības atjaunošanas.

Biļetes uz jubilejas koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Gors (Latgales vēstniecība) Latvijas Radio koris Reinis Zariņš Rēzekne Sigvards Kļava
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form