Ar vairākiem pasaules pirmatskaņojumiem sāksies 22. Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls
Foto: Ģirts Raģelis

No 10. augusta līdz 24. augustam jau 22. reizi norisināsies Starptautiskais Garīgās mūzikas festivāls, portālu "Delfi" informē Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieci festivāla koncerti skanēs Sv. Jāņa baznīcā, Rīgas Domā, Zirgu ielas koncertzālē un "Lielajā dzintarā", Liepājā. Programmā pasaules pirmatskaņojumi, džezs un gospeļmūzika, franču mūzikas dižgaru meistardarbi, kā arī Imanta Kalniņa Sestā simfonija un Morisa Diruflē Rekviēms.

Kora direktors Māris Ošlejs par festivālu izsakās dzejā: "Pastāvēs, kas pārvērtīsies (Rainis). Garīgās mūzikas festivāls ir pārkāpis abu pilngadību robežu un turpina radīt – pirmatskaņojumu koncerts, pasaules klases mākslinieku viesošanās, atsauces uz nozīmīgām komponistu gadskārtām, kā arī ievieš jaunas krāsas – gospeļi, spiričueli, džeza klātbūtne. Festivāls aizvien veidojas un mainās, lai kļūtu krāsains un aizvien dažādāks."

Šī gada festivāls tiks atklāts 10. augustā Sv. Jāņa baznīcā ar trīs pasaules pirmatskaņojumiem – komponistes un diriģentes Līgas Celmas-Kursietes jaundarbu "Dzīvības kokam", Lietuvas koru mūzikas līdera Vītauta Miškina skaņdarbu, kas radīts korim, sitaminstrumentiem, stīgu kvintetam un lietuviešu tradicionālā instrumenta "skudučs" komplektam, kā arī Valta Pūces jaundarbu "Psalmu burtnīca", kura atskaņojumā piedalīsies instrumentālās grupas "Dagamba" mūziķi. Nākamajā koncertā tiks piedāvāts jaunums - džeza un gospeļmūzikas koncerts. 15. augustā Zirgu ielas koncertzālē muzicēs Rīgas Doma kora skolas gospeļu koris Unas Stades vadībā un īpaša viešņa no Amerikas – džeza dziedātāja Vaniša-Arlīna Gūlda (Vanisha-Arleen Gould).

Festivāla mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais stāsta par festivāla franču mūzikas programmu: "Festivāls šajā gadā noritēs franču mūzikas zīmē. Aicināju 20. augusta programmu vadīt franču multimāksliniekam un kora "Mikrokosmoss" diriģentam Loikam Pjēram (Loic Pjerre), kuru esmu daudzkārt saticis dažādos festivālos un konkursos ārpus Latvijas. Šis mākslinieks izceļas ar oriģinalitāti un netipisku pieeju koncertprogrammu veidošanā. Koncertprogrammā iekļauti nozīmīgi darbi – Francisa Pulenka "Litānija melnajai Jaunavai", Šarla-Marijas Vidora Mesa, kā arī vairāki ērģeļmūzikas šedevri, kurus atskaņos meistarīgā Pireta Aidulo no Igaunijas."

Sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un festivālu "Liepājas vasara" notiks divi noslēguma koncerti. 23. augustā Liepājā, Lielajā dzintarā un 24. augustā Rīgas Domā Māra Sirmā vadībā izskanēs divi lielas formas meistardarbi – komponista Imanta Kalniņa mīlestības darbs Sestā simfonija, kā arī Morisa Diruflē grandiozais Rekviēms, kas pirmo reizi kora vēsturē tiks atskaņots pilnā redakcijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plašāka informācija par festivālu un koncertiem – www.sgmf.lv.

Tags

Imants Kalniņš Koris Latvija Lielais Dzintars Rīgas Doms Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form