Atklāts muzikāli izglītojošais projekts bērniem un jauniešiem – 'Zvaigznāja kubs'
Foto: Emīls Melnis

Sporta 2 kvartālā 31. maijā tika atklāts projekts "Zvaigznāja kubs" - muzikāli izglītojoša programma bērniem un jauniešiem, kas šajā vasarā bez maksas norisināsies visā Latvijā. Idejas autore un realizētāja ir mūziķe Agnese Rozniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākuma "Zvaigznāja kubs" mērķis ir bērnu un jauniešu auditorijai dot ieskatu mūzikas pamatos, piedāvājot diskusijas, meistarklases un brīvo mikrofonu pašizpausmei, lai mūzikā ieinteresētu arī tos, kuriem nav specifiskas izglītības. Ņemot vērā, ka jauniešu auditorijai paredzēto pasākumu skaits ir salīdzinoši mazs, "Zvaigznāja kubs" īpašu uzsvaru liek uz reģionos dzīvojošo jauniešu uzrunāšanu - ticot, ka mūzika ir universālākā no visām valodām, kas vieno visdažādākos cilvēkus, vēsta projekta autore.

Kā īpašie viesi atsevišķos pasākumos ar savu pieredzi dalīsies reperi Ozols un ansis, dziedātājas Aminata un Patrisha. Bundzinieks Edgars Viļums pasniegs praktiskas nodarbības ritma mācībā. Savukārt projekta autores Agneses Roznieces vadībā varēs spert pirmos soļus popdziesmas rakstīšanā. Tāpat plānotas diskusijas ar dažādu nozaru speciālistu līdzdalību par radošumu, kultūras izglībību un mūsdienu aktualitātēm.

Atklāts muzikāli izglītojošais projekts bērniem un jauniešiem – 'Zvaigznāja kubs'
Foto: Emīls Melnis

"Darbs radošajā industrijā ir multidisciplinārs un tas pieprasa plašu kompetenci dažādās jomās. Viens kļūs par klausītāju mīlētu skatuves mākslinieku, otrs savu radošumu realizēs, piemēram, informāciju tehnoloģiju nozarē vai arhitektūrā. Es ticu, ka Latvijas jauniešiem piemīt spējas nākotnē radīt produktus un pakalpojumus ar augstu pievienoto vērtību. Tādēļ ceru, ka "Zvaigznāja kubs" meistarklases radīs impulsus apzināties un pašiem noticēt savam radošumam," saka idejas autore Agnese Rozniece, kas ir radošās platformas "Zvaigznājs" izveidotāja.

Sadarbībā ar Lieni Šiliņu, arheitektūras biroju "NOONSOON" vadītāju, ir radīta īpaša pārvietojama "Zvaigznāja kubs" skatuve, kuras iekšienē būs iekārtota ierakstu studija un izdevniecības Zvaigzne ABC bibliotēka, bet ārēji - vides objekts.

"Zvaigznāja kubs" pieturas:

3. jūnijs Ogre
4. jūnijs Dobele
5. jūnijs Lindenholma kvartāls Mārupe
10. jūnijs Valmiera SOS ciemats
18. jūnijs Jaunolaine
2. jūlijs Valka
8. jūlijs Festivāls OGLE Siguldā
9. jūlijs Jēkabpils
14. jūlis Mālpils 3*3
15. jūlijs Balvi
16 jūlijs Preiļi
27. jūlijs ZASA 3*3
5. augusts Limbaži
6. augusts Ventspils
7. augusts AB parks
12. augusts Jūrmala
13. augusts Talsi
26. augusts Jelgava
3. septembris Valmiera
9. septembris Saldus
10. septembris Tukums

Pasākuma noslēgums 6. oktobrī Baltijas biznesa tehnoloģiju izstādē un konferencē "Riga comm".

Kā norāra projekta veidotāji, "Zvaigznāja kuba" pieturvietu saraksts var tikt papildināts, aktuālā informācija projekta "Instagram" kontā.

Tags

Patrisha reperis ansis Agnese Rakovska Aminata Ozols (reperis)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form