Aurēlija Šimkus, LSO, Mocarts, Saljēri un Bēthovens Dzintaru koncertzālē
Foto: Publicitātes foto

Atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē 18. februārī plkst. 19.00 izskanēs koncerts "Vīnes klasika. Mocarta klavierkoncerts un Bēthovena simfonija" Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncerta soliste būs jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus, portālu "Delfi" informēja Dzintaru koncertzāles sabiedrisko attiecību speciālists Mārtiņš Pučka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc debijas Baireitā un viesošanās Ingolštatē, kur aizvadītā gada nogalē Aurēlija Šimkus koncertēja kopā ar Gruzijas kamerorķestri, jaunā mūziķe atsaukusies prasīgā Liepājas simfoniskā orķestra aicinājumam spēlēt Volfganga Amadeja Mocarta jauneklīgajā 12. klavierkoncertā.

Liepājas Simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs, diriģents Atvars Lakstīgala, raksturojot koncerta programmu uzsver: "Vīnes klasika šodien globālā mērogā kļuvusi moderna un aktuāla. Tieši pēdējā desmitgadē tapuši izcili Vīnes klasicisma mūzikas ieraksti un interpretācijas. Antonio Saljēri komponēto uvertīru pirms vairākiem gadiem dzirdēju Berlīnē. Mākslinieciskās kvalitātes Saljēri mūzikā ir lieliskas, pat izcilas, un ja kāds, man nezinot autoru, šo mūziku uzdotu par Mocarta rakstītu, es savā naivumā noticētu. Mocarta un Saljēri leģenda ir aktuāla arī krietni pēc abu skaņražu nāves, tāpēc šajā koncertā klausītājiem būs iespēja iepazīt abu laikabiedru personības gan jāpiebilst, atšķirīgos un nevienlīdzīgos žanros. Bet studējot Bēthovena simfoniju partitūras, mani vienmēr pārņem neizskaidrojama iedvesmas sajūta, jo viņa mūzika ir dzīva, trausla, smieklu un groteskas piepildīta, reizēm nopietna, tad elektriski uzbudināta. Arī Otrā simfonija nav izņēmums. Tā būs īsta mīlas drāma ar kaisli un ugunīgi dzirksteļojošu temperamentu."

Savukārt pianiste Aurēlija Šimkus, apcerot Mocarta klavierkoncertu izsakās šādi: "Lai izveidotu patiesi autentisku agrīnā klasicisma klavierkoncertu interpretāciju, pianistam ir jāprot improvizēt, vai vismaz sakomponēt savas kadences un ornamentāciju, jo, ņemot vērā agrīnā klasicisma laika instrumenta ierobežotās iespējas, tieši kadences un ornamentācija bija tas, kas lielā mērā atšķīra vienu interpretāciju no otras."

Jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus klavierspēli sākusi apgūt četru gadu vecumā, bet šobrīd mācās Latvijas Mūzikas akadēmijā pie profesora Sergeja Osokina. Visai agri jaunā pianiste uzsākusi arī starptautisku karjeru, kļūstot par Dortmundes Mocarta biedrības balvas laureāti un izcīnot trešo vietu 11. starptautiskajā "KlavierOlymp" pianistu konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē. Šiem panākumiem sekojuši koncerti prestižajā festivālā "Kisingenes vasara", solokoncerti Šveicē un Vācijā, kā arī uzstāšanās kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas filharmonijas orķestri, Dortmundes filharmonijas orķestri, Gruzīnu kamerorķestri Ingolštātē un Baireitā, u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2013. gada rudenī klajā nāca Aurēlijas debijas soloalbums "Scherzo", kas tika izdots Vācijas ierakstu kompānijā "ARS Produktion" (2013).

Biļetes uz koncertu nopērkamas visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Aurēlija Šimkus Dzintaru koncertzāle Liepājas Simfoniskais orķestris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form