Bezmaksas koncertā uzstāsies koris 'Latvija' un 'Sinfonietta Rīga'
Foto: Jurģis Zīģelis

Rīgas Sv. Pētera baznīcā 15. aprīlī pulksten 19 norisināsies Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" un Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" Lielās Piektdienas koncerts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais šā gada Lielās Piektdienas koncertā ir izvēlējies atskaņot Ērika Ešenvalda oratoriju "Kristus ciešanas un augšāmcelšanās" ("Passion and Resurrection"), kas tika radīta 8. Starptautiskajam Garīgās Mūzikas festivālam. Oratorijā soprānam, jauktajam korim un stīgu orķestrim kora ietvarā īpaši izteiksmīgi un kolorīti raisās soprāna dziedājumi.

Skaņdarbs "Passion and Resurrection" ir evaņģēlijos paustā Kristus ciešanu un augšāmcelšanās stāsta skatījums caur Marijas Magdalēnas personību. Lielās Piektdienas koncertā tiks atskaņots arī franču komponista Fransisa Pulenka skaņdarbs "Stabat Mater".

Abu koncerta programmā iekļauto skaņdarbu soprāna solo izpildīs Jerē Sū (Yeree Suh) no Korejas. Mūzikas kritiķi viņas balsi raksturo kā izteiksmīgu un emocijām bagātu paleti – no samtaini maiga mecosoprāna līdz spīdoši augstam soprānam apvienojumā ar izjustu un smalku dinamikas sajūtu. Starptautisku atzinību Jerē Sū ir ieguvusi gan kā 17. un 18. gadsimta mūzikas izpildītāja, gan par mūsdienu mūzikas izcilu interpretāciju.

Bezmaksas ielūgumi uz Lielās Piektdienas koncertu saņemami Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē.

Tags

Koris Latvija Lieldienas Māris Sirmais Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form