'Blūza svētdienas Rokkafejnīcā' turpinās ar ASV, Itālijas un AK māksliniekiem
Foto: Publicitātes foto

Arī šajā sezonā pasākumu sērijā "Blūza svētdienas Rokkafejnīcā" piedāvās kvalitatīvu ārvalstu blūza mākslinieku koncertus. Jau 22. oktobrī Mārstaļu ielā 2/4 uzstāsies Vācijā dzīvojošā amerikāņu mutes harmoniku spēlētāja un dziedātāja Kata Balouna (Kat Baloun) kopā ar turpat dzīvojošo itāliešu ģitāristu un dziedātāju Stefano Ronči (Stefano Ronchi), kā arī skotu alternatīvā blūza ģitārists un dziedātājs Deivs Arkari (Dave Arcari), portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

Kata Balouna dzimusi mūziķu ģimenē Teksasā, augusi Ohaio, dzīvojusi Kalifornijā, bet nu jau vairāk nekā 20 gadus ir Vācijas galvaspilsētas Berlīnes iedzīvotāja. Mutes harmoniku spēli viņa sāka mācīties 13 gadu vecumā, kad jau bija apguvusi klavieru un vijoļspēles pamatus. Dziedāt uz skatuves viņa gan sāka tikai 35 gadu vecumā kā Kalifornijas grupas "Elmer Lee Thomas Delta Acoustic Band" dalībniece. Pēc pārcelšanās uz Berlīni viņa dibinājusi gan savas grupas, gan piedalījusies citu mākslinieku kolektīvos. Kopš 2010. gada Balouna uzskatāma par savējo arī uz Somijas blūza skatuves, jo daudz uzstājusies kopā ar tur labi zināmā ģitārista, mutes harmoniku spēlētāja un dziedātāja Tomi Leino trio.

Savukārt 35 gadus vecais, Berlīnē dzīvojošais itāliešu ģitārists un dziedātājs Stefano Ronči tiek dēvēts arī par "Slidin' Wolf" un savā muzikālajā darbībā liek uzsvaru uz pagājušā gadsimta 20. gadu Misisipi deltas stila blūzu, nesmādējot arī 40. gadu Čikāgas blūzu. Viņš dzimis Dženovā un studējis gan mūzikas vēsturi, gan džeza ģitāras spēli. Pateicoties savai muzikālajai daudzpusībai, viņš guvis lielu pieredzi gan kā dažādu žanru studijas sesiju mūziķis, gan kā džeza un blūza festivālu mākslinieks daudzās pasaules valstīs. Tagad Ronči mēdz uzstāties gan kopā ar savu "Blues Band", gan ar citiem māksliniekiem, tajā skaitā ar mutes harmoniku spēlētāju Katu Balounu.

'Blūza svētdienas Rokkafejnīcā' turpinās ar ASV, Itālijas un AK māksliniekiem
Foto: Publicitātes foto

Par skotu blūza panku dēvētais Deivs Arkari savu jaunāko albumu – koncertdubultnieku "Live at Memorial Hall" – izdevis vēl nupat, 1. septembrī, pierādot, ka arī 54 gadu vecumā joprojām ir spēka pilns blūzmenis. Papildus ģitārai viņš mēdz ne mazāk aizrautīgi uzspēlēt arī bandžo un… cigāru kasti, kas papildināta ar ģitāras grifu un stīgām. Harizmātiskais skots pērn veiksmīgi sācis iekarot arī ASV blūza skatuvi. Pirms Arkari nolēma kļūt par mūziķi viņš bija… parādu piedzinējs. Pēcāk savu iekšējo nemieru izlika jau Glāzgovas ielās kā ielu muzikants, tad nodibināja savu pirmo grupu "Summerfield Blues", kas 1993. gadā ieguva "Alexis Korner Memorial Trophy" balvu, ko Edinburgas Starptautiskais blūza festivāls pasniedz gada labākajai skotu blūza mūzikas grupai. Vēlāk Deivs nodibināja alternatīvā blūza trio "Radiotones", ar ko laika posmā no 1998. līdz 2003. gadam izdeva trīs albumus, bet tad pievērsās solokarjerai, kuras laikā izdoti pieci pilnmetrāžas studijas albumi un nospēlēti nu jau neskaitāmi koncerti gan Lielbritānijā, gan kontinentālajā Eiropā un arī ASV.

'Blūza svētdienas Rokkafejnīcā' turpinās ar ASV, Itālijas un AK māksliniekiem
Foto: Publicitātes foto

Viesu koncertu starplaikos skatītājus ar saviem priekšnesumiem priecēs Vilnis Kundrāts un Āris Ozols, kuri spēlēs "Hammond" ērģeles un ģitāru.

Pasākumu sērija "Blūza svētdienas Rokkafejnīcā" ("Sundays Blues Festival at Rock Cafe") ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu sērija aizsākās 2017. gada pavasarī ar koncertiem 19. martā un 30. aprīlī un turpināsies 22. oktobrī un 26. novembrī, kā arī 2018. gada 21. janvārī un 25. martā.

Koncerta sākums – pulksten 18.00. Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Galdiņu rezervēšana – banketi@rockcafe.lv vai 26678555.

Tags

Latvijas 1. Rokkafejnīca

Comment Form