Cēsu koncertzāle sāk jauno sezonu ar festivālu 'Čello Cēsis'
Foto: Publicitātes attēls

Koncertzāle "Cēsis" jauno sezonu atklās ar otro starptautisko festivālu "Čello Cēsis", kas notiks no 16. līdz 18. septembrim.

Festivāla četros koncertos muzicēs viessolisti no Francijas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas. To vidū būs viens no pasaulē atzītākajiem čellistiem Marks Kopē no Francijas, kurš savulaik spēlējis kopā ar mūslaiku mūzikas grandiem Mstislavu Rostropoviču un Jehudi Menuhinu. Koncerta "Čellu dīvas un Sinfonietta Rīga" solistes būs divas spožākās latviešu čellistes Marta Sudraba un Kristīne Blaumane. Mazākajiem klausītājiem tapusi īpaša festivāla programma ar čellu trio "Melo-M".

Cēsu koncertzāle sāk jauno sezonu ar festivālu 'Čello Cēsis'
Foto: Publicitātes attēls

Pasaulē ir tikai nedaudz festivālu, kas veltīti tieši šim mūzikas instrumentam, un "Čello Cēsis" tāds ir vienīgais Baltijā. Pirmajā "Čello Cēsis" festivālā klausītājiem bija iespēja dzirdēt tādas pasaules zvaigznes kā vācu čellistu Nikolasu Altštetu, Marko Ilonenu no Somijas, latviešu čellistus Guntu Ābeli, Ēriku Kiršfeldu un Kārli Klotiņu. Koncerts "Čella zvaigznes un Sinfonietta Rīga" tika nominēts augstākajam valsts apbalvojumam mūzikā – Latvijas Lielās mūzikas balvai kategorijā "Gada koncerts".

Piektdien, 16. septembrī, plkst. 19:00, koncertzālē "Cēsis" festivāla atklāšanas koncertā "Čells. Francijas elpa" klausītāji varēs baudīt viena no mūslaiku vadošajiem čellistiem – Marka Kopē sniegumu. Čellists muzicē kopā ar vadošajiem pasaules orķestriem, uzstājas prestižākajās pasaules koncertzālēs, kā arī par vairākiem mūzikas ierakstiem saņēmis kritiķu augstāko atzinību. Koncertā Cēsīs Marks Kopē atskaņos ģeniālo komponistu Bēthovena un Brāmsa sonātes čellam un klavierēm un franču komponistu skaņdarbus čellam, tostarp Kamila Sen Sānsa miniatūras pērli "Gulbis". Krievijā dzīvojošā igauņu pianista Petra Laula spožā tehnika, apbrīnojamā muzikalitāte un smalkais pieskāriens bagātinās abu mākslinieku kopspēli, padarot to neaizmirstamu.

Sestdien, 17. septembrī, gaidāmi divi koncerti. Plkst. 15:00 Cēsu Jaunās pils salona īpašajā, kamermūzikai atbilstošajā atmosfērā iejutīsies programmas "Koncerts čellam un balsij pils salonā" mūziķes – čelliste Silvija Ilvesa un dziedātāja Ksenija Kučukova no Igaunijas, un latviešu čelliste Māra Botmane. Abu valstu mūziķu veidotajā programmā, kas tapusi īpaši festivālam Cēsīs, skanēs itāļu komponista Alessandro Viales jaundarbs "Pavasara dziesmas", kā arī latviešu un igauņu komponistu darbi čellam solo un čellu duetam.

Savukārt sestdienas vakarā, plkst. 19:00, koncertzālē "Cēsis" gaidāms festivāla lielākais notikums – koncerts "Čella dīvas un Sinfonietta Rīga". Klausītājiem tiks sniegta unikāla iespēja uz vienas skatuves dzirdēt dzimtenē ne tik bieži koncertējošās latviešu čellistes Kristīni Blaumani un Martu Sudrabu.

Cēsu koncertzāle sāk jauno sezonu ar festivālu 'Čello Cēsis'
Foto: Publicitātes attēls

Latviešu un britu skolas labākajās tradīcijās izskolotā Kristīne Blaumane ir daudzu prestižu konkursu uzvarētāja. Jau 22 gadu vecumā kļūstot par orķestra Amsterdamas Sinfonietta pirmo čellisti, kopš 2007. gada ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāja. Kristīne Blaumane ir 2005. gada Latvijas Lielās Mūzikas balvas laureāte.

Dzīvojot un strādājot mūzikas metropolē Vīnē, čelliste Marta Sudraba ir Vīnes operteātra un arīdzan Vīnes filharmonijas orķestra čelliste. Ilgus gadus sava spilgtā talanta šķautnes slīpējusi, muzicējot kopā ar Gidonu Krēmeru un viņa veidoto orķestri Kremerata Baltica.

Abu dīvu izpildījumā koncertā skanēs lieldarbi – Brāmsa Koncerts vijolei čellam un orķestrim la minorā ar Kristīni Blaumani un vijolnieku Borisu Brovcinu un Šostakoviča Pirmais čellkoncerts Martas Sudrabas sniegumā. Itāļu čellista un komponista Džovanni Solimas opuss "Violoncelles vibrez" klausītājiem sniegs iespēju dzirdēt abas lieliskās čellistes dueta saspēlē. Arī šogad, mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Normunda Šnē vadīts, čellu festivāla orķestris būs Sinfonietta Rīga.

Biļetes nopērkamas koncertzāles "Cēsis" kasē un "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Melo-M Lielā mūzikas balva Marta Sudraba Vidzemes koncertzāle Cēsis

Comment Form